Papież pozdrawia Polaków i radzi, jak znaleźć Jezusa

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież: aby znaleźć Jezusa trzeba porzucić lęk i lenistwo

„Aby znaleźć Jezusa, trzeba porzucić lęk przed zaangażowaniem się, satysfakcję, że dotarliśmy do wyznaczonego celu, lenistwo, aby już nic nie wymagać od życia” – powiedział Papież w homilii w uroczystość Objawienia Pańskiego. Nawiązał w niej do trzech rzeczy, które zrobili Mędrcy, a które dziś prowadzą na spotkanie z Panem: zobaczyli gwiazdę, ruszyli w drogę i złożyli dary.

Franciszek przypomniał, że nie wszyscy zobaczyli gwiazdę, bo nie popatrzyli w niebo. Niejednokrotnie bowiem człowiek zadowala się patrzeniem w ziemię i wystarcza mu zdrowie, pieniądze i rozrywka. A czy my dziś potrafimy patrzeć w niebo, marzyć i pragnąć Boga? – pytał Papież. Ale patrzenie w górę, w niebo nie wystarczy. Gwiazda Jezusa bowiem nie oślepia, ale łagodnie zaprasza.

Papież Franciszek pozdrowił uczestników Orszaków Trzech Króli, jakie odbywają się w wielu miastach Polski. Ojciec Święty wspomniał o nich po modlitwie „Anioł Pański” na placu św. Piotra.

To słowa Papieża przetłumaczone na język polski:

„Szczególne pozdrowienia kieruję dla orszaku historyczno-folklorystycznego, który promuje wartości Objawienia Pańskiego. Pragnę także wspomnieć o Orszaku Trzech Króli, który odbywa się w wielu miastach Polski z dużym udziałem rodzin i stowarzyszeń.”

Papież pozdrawia Polaków i radzi, jak znaleźć Jezusa
3.8 (64%) 5 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze