Fot. EPA/FABIO FRUSTACI

Watykan: papież otwiera Ogrody Watykańskie dla dzieci swoich pracowników

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Jak informuje włoski dziennik „Il Messaggero”, papież Franciszek zadecydował, że od 6 do 31 lipca Ogrody Watykańskie będą otwarte dla dzieci pracowników Stolicy Apostolskiej. To odpowiedź na trudności, przed jakimi stanęli powracający do pracy rodzice, z powodu trwającego zamknięcia włoskich szkół i przedszkoli.

„Lato dzieci w Watykanie” – to nazwa projektu, który umożliwi dzieciom korzystanie z niedostępnych na co dzień części Ogrodów Watykańskich, m.in. terenu lądowiska dla helikopterów czy specjalnie przygotowanego kortu tenisowego w północno-zachodniej części ogrodów. Gubernatorat Państwa Watykan przygotował dla najmłodszych miejsca rekreacji, rozmieszczone w taki sposób, aby nie przeszkadzały w codziennym funkcjonowaniu Państwa Watykańskiego. W zaplanowanej ofercie, nad realizacją której czuwał ks. prał. Fernando Vergez, sekretarz Gubernatoratu, znajdzie się m.in. możliwość gry w tenisa, koszykówkę, ping-pong, a także korzystanie z dmuchanych basenów. W Auli Pawła VI dzieci otrzymają obiady oraz podwieczorek „na wynos”.

>>> To najbardziej płodny w łaskę czas w Kościele

EPA/Fabio Frustaci

>>> W najbliższą sobotę z Jasną Górą połączy się papież Franciszek, by modlić się o przezwyciężenie koronawirusa

Oprócz zajęć sportowych, dla najmłodszych przygotowane są także wizyty w Muzeach Watykańskich, które nie spodziewają się w obecnym czasie dużej liczby zwiedzających, a także warsztaty artystyczne i spektakle. Każdego tygodnia przewidziana też będzie wycieczka poza mury Watykanu. Cały program letnich zajęć dedykowany jest dzieciom i młodzieży w wieku 5-14 lat. Będzie trwał od 6 do 31 lipca. Jak podkreśla „Il Messagero”, jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Watykanie.

Zobacz także
Wasze komentarze