epa05665455 Pope Francis during the Angelus Domini prayer, in St. Peter Square, Vatican, 08 December 2016. EPA/MAURIZIO BRAMBATTI Dostawca: PAP/EPA.

Watykan: papież przestrzega wiernych przed przebiegłością i udawaniem

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W przypadającą w czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny papież Franciszek przestrzegał wiernych przed „przebiegłością” i „udawaniem”, że nie rozumieją, jak powinni postępować. To zamykanie drzwi przed dobrem – powiedział.

Podczas spotkania na południowej modlitwie Anioł Pański w tym świątecznym dniu w Watykanie i we Włoszech papież mówił, że w życiu każdego na historię zbawienia składają się deklaracje „tak” i „nie” wobec Boga.

„Czasami jesteśmy ekspertami w połowicznym +tak+; jesteśmy dobrzy w udawaniu, że nie rozumiemy, czego chciałby Bóg i co sugeruje nam sumienie. Jesteśmy także przebiegli i by nie powiedzieć Bogu wprost i wyraźnie +nie+, mówimy: +nie mogę+, +nie dzisiaj, ale jutro”, +jutro będę lepszy, jutro będę się modlił, uczynię dobro+” – zauważył Franciszek.

W ten sposób „zamykamy bramy dla dobra, a zło wykorzystuje te brakujące +tak+” – przestrzegł.

Papież przypomniał, że po południu uda się tradycyjnie na Plac Hiszpański, by w święto Niepokalanego Poczęcia NMP modlić się przed figurą Matki Bożej. Następnie, jak dodał, pojedzie do bazyliki Matki Bożej Większej, by modlić się przed obrazem „Salus Populi Romani”. Tę bazylikę Franciszek odwiedził już ponad 30 razy od początku swego pontyfikatu. Zawsze udaje się tam także w jego ważnych momentach, zwłaszcza przed podróżami i po ich zakończeniu.

Podczas spotkania z wiernymi papież modlił się również w czwartek za ofiary trzęsienia ziemi w Indonezji, gdzie zginęło ponad 100 osób, a około 700 zostało rannych.

Fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Watykan: papież przestrzega wiernych przed przebiegłością i udawaniem
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze