fot. unplash

Weź udział w drodze krzyżowej w formule online w intencji pokoju

W sobotę młodzież z Ukrainy poprowadzi drogę krzyżową w intencji pokoju. Wydarzenie, do którego przez platformę Zoom będą mogli dołączyć wszyscy chętni, odbędzie się w ramach Kongresu Młodzieży Polonijnej. „Stwórzmy most modlitewny w intencji pokoju na Ukrainie” – zachęcają organizatorzy.

Kongres Młodzieży Polonijnej odbędzie się w sobotę w formule online w godzinach od 15.00 do 18.00 czasu polskiego. Spotkanie poświęcone zostanie sakramentowi pokuty i pojednania i odbędzie się pod hasłem: „Idź w pokoju”. Gościem specjalnym będzie ks. Piotr Jarosiewicz, duszpasterz młodzieży i asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

>>> Włoski konwój „dyplomacji oddolnej” dotarł do Lwowa

Organizatorzy poinformowali w komunikacie przekazanym PAP, że podczas Kongresu odbędzie się specjalna modlitwa o pokój w Ukrainie. Drogę krzyżową o godz. 17.00 poprowadzi w tej intencji młodzież z Ukrainy.

fot. EPA/ROMAN PILIPEY

„Zapraszamy Was, a także Waszych przyjaciół i znajomych, stwórzmy most modlitewny w intencji pokoju na Ukrainie. Jeśli nie możesz uczestniczyć w całym spotkaniu Kongresu Młodzieży Polonijnej – bądź z nami na modlitwie!” – czytamy w zaproszeniu Biura Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Podczas spotkania kongresowego młodzież powita nowego delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, którym podczas ostatniego zebrania plenarnego został wybrany bp Piotr Turzyński. Młodzi podziękują też dotychczasowemu delegatowi bp. Wiesławowi Lechowiczowi za zorganizowanie Kongresów Młodzieży Polonijnej i jego wieloletnią posługę dla Polonii.

>>> Będzie dodatkowe wezwanie w wielkopiątkowej modlitwie powszechnej poświęcone Ukrainie?

Więcej informacji i zapisy: facebook.com/kongresMlodziezyPolonijnej.

Pierwszy Kongres Młodzieży Polonijnej został zorganizowany w ramach Światowych Dni Młodzieży w lipcu 2016 r. Zgromadził wówczas ok. 250 osób polskiego pochodzenia z ponad 20 krajów. Kolejne spotkanie w Warszawie w 2018 r. zgromadziło podobną liczbę młodych z Austrii, Belgii, Białorusi, Brazylii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Rumuni, Kazachstanu, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Paragwaju, Rosji, Ukrainy, USA, Uzbekistanu, Węgier, Wielkiej Brytanii i z Włoch.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze