Wielki Challenge na Wielki Tydzień

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki w opublikowanym w niedzielę nagraniu zachęca, by w okresie Wielkiego Tygodnia codziennie uczestniczyć w Eucharystii. Duchowny pozdrowił uczestników akcji „Wielki Challenge na Wielki Tydzień”, która promuje tę ideę.

„Wielki Challenge na Wielki Tydzień” polega na codziennym udziale w mszy świętej – od Niedzieli Palmowej do Niedzieli Zmartwychwstania, a w Wielki Piątek w liturgii Męki Pańskiej.

„Idź na Mszę Świętą, zrób selfie przed kościołem i wstaw na Facebooku albo Instagramie z hasztagiem: #eucharystia. A potem zaproś do tego samego ludzi, którzy są dla ciebie ważni” – zachęcają organizatorzy przedsięwzięcia, m.in. studenci z Poznania. Ich zdaniem inicjatywa pomoże dobrze przeżyć wielki czas Wielkiego Tygodnia.

„Pozdrawiam wszystkich studentów, którzy codziennie uczestniczą w mszy świętej i zachęcam jak najgoręcej pozostałych, którzy chcieliby uczestniczyć w codziennej mszy w okresie Wielkiego Tygodnia” – powiedział przewodniczący Episkopatu w filmiku zamieszczonym na Twitterze Episkopatu.

Niedziela Palmowa rozpoczyna najważniejszy w roku tydzień dla chrześcijan, dlatego nazywa się go Wielkim Tygodniem. „W tych dniach Kościół – poprzez liturgie, znaki, symbole oraz tradycje – chce przekazywać ludziom na całym świecie pokój i nadzieję wypływającą z istoty chrześcijaństwa: męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa” – wskazał w niedzielę rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Wielki Challenge na Wielki Tydzień
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze