Fot. cathopic

Wielkopolskie: od dziś działa telefon wsparcia dla wiernych z archidiecezji gnieźnieńskiej

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Osoby, które w związku z epidemią koronawirusa odczuwają lęk, osamotnienie lub potrzebują duchowego wsparcia, od niedzieli mogą dzwonić do infolinii uruchomionej przez archidiecezję gnieźnieńską. Dyżurować będą kapłani, siostry zakonne i psycholodzy.

Od Niedzieli Palmowej archidiecezja gnieźnieńska uruchomiła specjalną infolinię dla osób, które w związku z epidemią koronawirusa odczuwają lęk, osamotnienie, przygnębienie lub szukają duchowego wsparcia. Pod numerem telefonu 786 140 871 w godzinach 14.00-16.00 dyżurować będą kapłani, siostry zakonne i psycholodzy z archidiecezji.

>>> Jak przeżyć Święta Wielkanocne w domu? [DUCHOWY PORADNIK]

Specjalny numer dla osób, które potrzebują wsparcia – będzie działał do Niedzieli Bożego Miłosierdzia, 19 kwietnia.

Podobne wsparcie – pod hasłem „Ksiądz na sygnale” – wprowadziła pod koniec marca także archidiecezja poznańska. Infolinia ma pomagać osobom, które potrzebują duchowego wsparcia i rozmowy w związku epidemią. Jak przekazał PAP rzecznik Kurii Metropolitalnej w Poznaniu ks. Maciej Szczepaniak, infolinia jest czynna przez cały tydzień, w godz. 10.00-12.00 oraz 17.00-20.00. Z kapłanami można porozmawiać pod numerem telefonu 61 102 00 00.

telefon różaniec kubek

Fot. cathopic

>>> Rozpoczęła się akcja „Ksiądz na sygnale”

– Sytuacja, w której mamy ograniczony dostęp do życia sakramentalnego, a życie duszpasterskie w parafiach praktycznie nie istnieje, wśród wielu ludzi rodzą się pytania dotyczące sakramentu pokuty, Komunii Świętej duchowej, przeżywania transmisji Mszy Świętej online, liturgii domowej lub przygotowania i przeżywania Świąt Wielkanocnych. Wielu ludzi potrzebuje duchowej rozmowy i umocnienia – podkreślił ks. Szczepaniak.

– Mamy nadzieję, że rozmowa z kapłanem przez telefon – na ile to możliwe – przyniesie odpowiedzi na nurtujące pytania oraz będzie duchowym umocnieniem dla wszystkich, którzy z tej formy pomocy skorzystają – dodał.

Zobacz także
Wasze komentarze