Wieluń: dziecko w „Oknie Życia”

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Późnym wieczorem 28 czerwca w „Oknie Życia” im. św. Jana Pawła II w Wieluniu, przy domu Zgromadzenia Sióstr Opieki Społecznej pw. św. Antoniego (sióstr antoninek) znaleziono małą dziewczynkę.

W wieluńskim „Oknie Życia” 28 czerwca o godz. 20.45 zabrzmiał dzwonek. Na jego dźwięk do okna przybiegły będące najbliżej siostry Auxiliana i Barbara. W koszyku leżał spokojnie noworodek – mała dziewczynka.

Jak mówią siostry, nakarmiona, przewinięta, z przygotowanymi ubrankami i pieluchami. Niebawem przy dziewczynce znalazły się wszystkie siostry. Siostra Przełożona Izabela ochrzciła dziecko z wody i nadała mu za zgodą sióstr imię Antonina na cześć św. Antoniego – patrona Zakonu. Zawiadomiono też szpital.

„Okno Życia” w klasztorze sióstr Antoninek w Wieluniu przy ul. Szkolnej 4 zostało otwarte i poświęcone w Uroczystość Zwiastowania NMP 25 marca 2010 r. w Dniu Świętości Życia, w 5. rocznicę śmierci Jana Pawła II. Uroczystego otwarcia i poświęcenia dokonał ówczesny metropolita częstochowski abp Stanisław Nowak.

W „Oknie Życia” można zostawić dziecko, którego matka nie chce lub nie może wychować. Natychmiast takim dzieckiem zajmą się siostry. Dziecko najpierw trafia do szpitala, a potem do nowej rodziny. „Okno Życia” jest anonimowe i zapewnia pełną dyskrecję. Zostawienie tam dziecka nie pociąga za sobą żadnych skutków prawnych.

Wieluń: dziecko w „Oknie Życia”
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze