epa05605082 Rescue teams walk over the rubble after two strong earthquakes hit the region, in Villa Sant’Antonio village, near Visso, Marche region, central Italy, 26 October 2016. Two strong earthquakes hit central Italy on 26 October evening, a 5.4 and a 5.9-magnitude, according to Italy’s National Institute of Geophysics and Volcanology (INGV). EPA/MATTEO CROCCHIONI Dostawca: PAP/EPA.

Włochy: Ambasada RP odradza wyjazdy do środkowej części kraju

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Polska ambasada we Włoszech odradza wyjazdy na tereny w środkowej części kraju, dotknięte niedawnym trzęsieniem ziemi. W wydanym w środę komunikacie placówka RP zwróciła uwagę na trwającą aktywność sejsmiczną na tym obszarze.

Po niedzielnym trzęsieniu ziemi o magnitudzie 6,5 – najsilniejszym we Włoszech od 36 lat – w rozpowszechnionej nocie podkreślono: „Z uwagi na nieustającą aktywność sejsmiczną, znaczne zniszczenia materialne oraz prowadzoną akcję ratunkową Wydział Konsularny Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Rzymie odradza wyjazdy na obszary środkowych Włoch”.

Ambasada przypomniała, że tereny najbardziej dotknięte zniszczeniami to pogranicze regionów Umbria, Lacjum, Marche i Abruzja, a w szczególności okolice miejscowości Amatrice, Accumoli, Nursja, Arquata del Tronto, Montemonaco, Visso, Ussita, Castelsantangelo sul Nera i Preci. „W razie wystąpienia wstrząsów wtórnych zaleca się bezwzględne stosowanie się do zaleceń służb ratunkowych i porządkowych” – dodano w komunikacie.

Mowa w nim jest też o tym, że w Rzymie i innych najważniejszych ośrodkach turystycznych nie występują utrudnienia w podróżowaniu.

foto. PAP/EPA/MATTEO CROCCHIONI

Włochy: Ambasada RP odradza wyjazdy do środkowej części kraju
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze