Włochy: klienci lodziarni zafundują lody dzieciom z ubogich rodzin

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Wraz z początkiem czerwca we Włoszech została zainaugurowana – tak, jak w poprzednich latach – inicjatywa dobroczynna „Zawieszone lody”. Polega ona na tym, że w lodziarniach klienci mogą zapłacić za dodatkową porcję lodów dla dziecka z ubogiej rodziny.

Pomysł ten jest nawiązaniem do starej neapolitańskiej tradycji „zawieszonej kawy”, czyli zostawiania w barach pieniędzy na filiżankę kawy dla tych, których na nią nie stać.

Ogólnokrajowa akcja fundowania lodów dzieciom z biedniejszych rodzin będzie prowadzona do końca października. Klientów lodziarni zachęca się do zostawiania pieniędzy nawet na najmniejszą porcję przysmaku, który dla części dzieci – jak się przypomina – jest luksusem.

Działa to w prosty sposób: kupuje się jednego loda, a płaci za dwa – wyjaśniło stowarzyszenie dobroczynne Salvamamme, które wystąpiło z tą inicjatywą. Wszystko odbywa się przejrzyście: darczyńca dostaje paragon fiskalny.

Od początku akcji w 2015 roku do 2017 r. zafundowano 100 tysięcy porcji lodów w setkach lodziarni we wszystkich regionach kraju. Ich pełna lista zamieszczona jest w internecie.

Włochy: klienci lodziarni zafundują lody dzieciom z ubogich rodzin
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze