epa05881315 A handout picture provided by the Vatican newspaper L’Osservatore Romano shows Pope Francis (C-back) during his visit to the Regional Center Sant’Alessio-Margherita di Savoia, in Rome, Italy, 31 March 2017. The Institute carries out activities aimed at social inclusion of the blind and visually impaired. EPA/L’OSSERVATORE ROMANO HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA.

Włochy: nieoczekiwana wizyta papieża w ośrodku dla niewidomych

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież Franciszek złożył w piątek po południu niezapowiedzianą wcześniej wizytę w ośrodku dla niewidomych w Rzymie. To kontynuacja tak zwanych piątków miłosierdzia z zakończonego w grudniu roku świętego.

W piątkowe popołudnie Franciszek nieoczekiwanie opuścił Watykan i udał się do ośrodka, w którym przebywają niewidomi dorośli oraz dzieci. Spotkał się tam z kilkudziesięcioma podopiecznymi regionalnego centrum w Wiecznym Mieście, które zajmuje się pomocą i integracją społeczną osób niewidzących. Wśród uczęszczających do ośrodka jest pięćdziesięcioro dzieci, które uczą się tam pokonywania trudności codziennego życia.

Wizyta ta, jak wyjaśniono w Watykanie, nawiązuje do tzw. piątków miłosierdzia. Wtedy co miesiąc papież odwiedzał miejsca związane z cierpieniem i ubóstwem. Był wówczas m.in. w stołówce dla ubogich, klinikach dla osób ciężko chorych, w hospicjum i w ośrodku dla osób wychodzących z nałogów.

Fot. PAP/EPA/L’OSSERVATORE ROMANO

Włochy: nieoczekiwana wizyta papieża w ośrodku dla niewidomych
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze