epa05806583 A handout photo made available by the Libyan Red Crescent shows a volunteer of the Red Crescent looking out to the sea as workers recover bodies washed ashore at the coast near Al Zawiya, Libya, 20 February 2017 (issued 21 February 2017). According to the Red Crescent, at least 74 bodies of suspected refugees trying to cross the Mediterranean Sea have been recovered by volunteers on 20 February. EPA/LIBYAN RED CRESCENT HANDOUT BEST QUALITY AVAILABLE. HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA.

Włochy: uratowano ponad 1 260 migrantów

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ponad 1 260 migrantów przypłynęło w niedzielę do Włoch. Do kilku portów na Sycylii wpłynęły statki Straży Przybrzeżnej i inne jednostki, które zabrały na pokład migrantów z dryfujących łodzi i kutrów.

Agencja Ansa podała, że w Mesynie zacumował statek z 246 migrantami, uratowanymi w Cieśninie Sycylijskiej.

Statek organizacji humanitarnej „SOS Mediterranee” z 515 uciekinierami wpłynął do portu w Pozzallo. Do Katanii przypłynęło zaś 505 ludzi.

Na jednym ze statków przywieziono zwłoki kobiety, która zmarła w czasie przeprawy przez morze.

Na Morzu Śródziemnym trwają kolejne akcje ratunkowe – podały media. Zwraca się uwagę na nasilający się w ostatnich dniach napływ migrantów w kierunku włoskich wybrzeży.

Od początku tego roku do Włoch przybyło ponad 12 tysięcy migrantów. To oznacza, jak podało MSW, wzrost o 35 procent w porównaniu z tym samym okresem z 2016 r.

Włochy: uratowano ponad 1 260 migrantów
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze