Wrocław: jutro rusza XXXII Ogólnopolskie Forum Młodych

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„Zabawić czy zbawić. Człowiek na ścieżkach kultury i wiary” – to hasło, rozpoczynającego się jutro w stolicy Dolnego Śląska dwudniowego sympozjum, organizowanego przez kleryków wrocławskiego seminarium. Spotkanie rozpocznie Msza św. w katedrze pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego, która rozpocznie się o 9.30.

Wśród prelegentów sympozjum, które nieprzerwanie jest organizowane od ponad 30 lat, tym razem znaleźli się m.in.: o. Maciej Zięba OP, który wygłosi wykład pt. „Czy kultura jest do zbawienia koniecznie potrzebna?” oraz ks. Andrzej Draguła, którego temat prelekcji brzmi: „Zbawienie i zabawa. Razem czy osobno?”. Ponadto uczestnicy spotkania spotkają się z artystką kabaretową Adrianną Borek. Przedstawi ona swoje przemyślenia nt. „Rozerwać się czy skupić? Humor, kabaret i granice śmiechu”.

W program Forum Młodych wpisane są także Msze św. oraz adoracja krzyża w duchu Taize, a także koncert rapera Piotra Kowalczyka, znanego pod pseudonimem TAU.

Inicjatywa została objęta honorowym patronatem przez abp. Józefa Kupnego. Większość spotkań będzie odbywała się w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. Wstęp wolny.

foto. Roy Cheung/flickr.com

Zobacz także
Wasze komentarze