Wrocław: Na rynku stanęła wystawa promująca akcję „Dar dla Aleppo”

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zainicjowana przez abp. Józefa Kupnego i podjęta przez wszystkie chrześcijańskie wspólnoty akcja odbudowy szpitala w Aleppo jest już na półmetku. Z tej okazji w sercu stolicy Dolnego Śląska otwarto dziś, składającą się z 18 plansz, wystawę przedstawiającą zdjęcia zniszczonego miasta oraz rysunki dzieci tam mieszkających.

Obecny na otwarciu wystawy bp Andrzej Siemieniewski powiedział, że patrząc na dzieła stworzone przez kilkuletnie dzieci można odnieść wrażenie, że całe ich życie składa się z wojny, wybuchów, strzałów, oglądanych zniszczeń i śmierci. – Dlatego ta wielka akcja dobroci jest tak ważna – podkreślił hierarcha. – Odkryliśmy, jak wielu ludzi dobrej woli mieszka na Dolnym Śląsku, po każdej stronie politycznych debat i sporów, w każdym środowisku. Dziękujemy za te wpłaty, które już dotarły i liczymy, że uda się zebrać całą sumę, która pozwoli wyposażyć oddziały szpitala św. Ludwika w Aleppo – tłumaczył biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej.

W podobnym duchu wypowiadali się przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. – To wielka inicjatywa naszego metropolity wrocławskiego, która jest ponad wszelkimi podziałami. Razem możemy więcej – apelowała Ewa Mańkowska, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Podczas uroczystości głos zabrał także prof. Wojciech Witkiewicz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu. – Misją lekarzy jest ratowanie zdrowia i życia chorych, a szpital to miejsce nadziei. Szpital w Aleppo czeka, byśmy mogli spełnić nadzieję. Trudno wytłumaczyć, jak mówił św. Jan Paweł II, dlaczego cierpią dzieci, starsi, cywile. Służba zdrowia to jedna z najważniejszych kwestii w tym względzie. Pomóżmy lekarzom leczyć chorych i cierpiących w Aleppo – wzywał zebranych.
Celem akcji jest zebranie 1 miliona 300 tysięcy złotych. Na dzień dzisiejszy udało się zgromadzić 300 tysięcy złotych. Nie podsumowano jeszcze wpłat z sms’ów oraz wielkich skarbon rozstawionych w różnych punktach Wrocławia. Znajdują się one m.in. w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim, Ogrodzie Zoologicznym, Politechnice Wrocławskiej, Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym i w Urzędzie Miejskim.

więcej informacji na stronie internetowej: www.dardlaaleppo.pl

foto. DominqueMinkus/flickr.com

Wrocław: Na rynku stanęła wystawa promująca akcję „Dar dla Aleppo”
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze