Wspólnota Taizé przygotowała program online dla rodzin

Wspólnota Taizé pierwszy raz przygotowała tygodniowy program dla rodzin w wersji online z myślą o tych, którzy z powodu pandemii nie będą mogli przyjechać do Francji.

Mogą z niego korzystać także ci, którzy pragną pogłębić swoje życie wiary, funkcjonując w rytmie codziennego życia.

„Jeśli ktoś nie zdąży wykorzystać wszystkich elementów w ciągu jednego dnia, może zostawić sobie coś na weekend lub na następny tydzień” – zwracają uwagę członkowie wspólnoty.

>>> Zaproszenie dla rodzin do Taizé

Program podzielony jest na sześć dni. Każdy ma inny temat i propozycje, które zajmują około półtorej godziny. Są w tym m.in. modlitwy i pieśni w różnych językach, myśli do osobistej refleksji i pytania do rozmowy w gronie rodziny. Tematem pierwszego dnia jest Noe i jego „kwarantannie w arce”, drugiego – historia Rut i Noemi, trzeciego – biblijna przypowieść o zaczynie, czwartego nauka mądrości, piątego uczniowie zmierzający do Emaus, a szóstego zesłanie Ducha Świętego.

Fot. pexels.com

Od początku czerwca Wspólnota Taizé wznowiła przyjmowanie pielgrzymów zgodnie z wytycznymi rządu francuskiego.

Poinformowała, że „ponieważ nie było możliwe przyjęcie pielgrzymów w kwietniu i maju, osoby w wieku powyżej 30 lat mogą w tym roku przyjeżdżać od 1 listopada do 20 grudnia”.

Wspólnota z Taizé, założona przez brata Rogera w 1940 r., liczy ponad stu braci z ponad trzydziestu narodowości, katolików i pochodzących z różnych Kościołów protestantów, związanych ślubami zakonnymi składanymi na całe życie.

Taizé odwiedzają również zwierzchnicy Kościołów. Wspólnota gościła m.in. papieża Jana Pawła II, patriarchę Konstantynopola Bartłomieja, metropolitów prawosławnych, arcybiskupów Canterbury i wielu biskupów oraz innych duchownych katolickich, prawosławnych i protestanckich z różnych stron świata.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze