wirus wuhan

fot. EPA/STR VIETAM OUT

Wuhan: spada liczba zakażonych – koronawirusa pokonało już ponad 40000 osób

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Spada liczba zakażeń koronawirusem Covid-19 w chińskim Wuhan, gdzie wybuch epidemii miał swoje epicentrum. Władze miasta zamknęły już jeden ze szpitali, w którym leczeni byli zarażeni mieszkańcy, gdyż pacjentom udało się pokonać chorobę. W ostatnim czasie w Chinach odnotowano łącznie „zaledwie” 202 nowe przypadki, co jest najniższym wskaźnikiem od 22 stycznia.
 
Łączna liczba potwierdzonych do tej pory przypadków koronawirusa w Chinach kontynentalnych wynosi 80 026. Śmiertelność w tym rejonie w ubiegłym tygodniu zatrzymała się na poziomie 2 912 osób. W poniedziałek władze Wuhan zamknęły pierwszy z 16 wybudowanych prowizorycznie szpitali, a pacjenci zostali wypisani do domu. W sumie ponad 40 000 osób zostało wyleczonych. 

>>> Meksyk: z powodu koronawirusa skracane są msze

W obliczu epidemii koronawirusa, do końca lutego w Wuhan powstało 16 tymczasowych szpitali, co oznacza dodatkowe 13 000 łóżek. Na ten moment miasto jest w stanie przyjąć blisko 23000 chorych.

W całych Chinach osiemnaście prowincji zmniejszyło poziom reagowania kryzysowego w ciągu ostatniego tygodnia. Prezydent kraju Xi Jinping zaznaczył jednak, że w związku z wybuchem epidemii Chiny muszą przyjąć długoterminową perspektywę działania i zatkać luki w swoich przepisach oraz mechanizmach reagowania kryzysowego.

Zobacz także
Wasze komentarze