fot. unsplash.com

Wzruszający gest policjanta: oddał bezdomnemu własne buty

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Późna jesień nie rozpieszcza nas temperaturą. Widać to choćby po otulonych w ciepłe płaszcze, marznących przechodniach. Jednak nie wszyscy mogą pozwolić sobie na ciepłe ubranie – nietypowy widok wzbudził uwagę funkcjonariuszy policji w Katowicach.

Podczas wykonywania rutynowego porannego patrolu, policjanci zauważyli bezdomnego mężczyznę, który poruszał się z zawiązanymi na stopach foliowymi workami. Ta instalacja wyraźnie zastępowała mu buty. Funkcjonariusze ruszyli za mężczyzną i chociaż początkowo nie udało im się go odnaleźć, kilka godzin później rozpoznali go w centrum miasta.

>>> Idą mimo wszystko i przede wszystkim. Pielgrzymka bezdomnych i niepełnosprawnych

Policjanci postanowili porozmawiać z mężczyzną, który potwierdził, że nie posiada odpowiednich butów. Jak przyznał, nie ma także innych ubrań odpowiednich na okres zimowy. Sierżant Jarosław Zieliński bez chwili wahania postanowił wyciągnąć z radiowozu parę swoich służbowych trzewików i podarować bezdomnemu. Mężczyzna otrzymał także komplet ciepłych skarpet.

Jak przyznaje sierżant Zieliński, bezdomny był wyraźnie wzruszony gestem. Wysokie obuwie z pewnością pomoże mu przetrwać niskie temperatury, dzięki czemu zmniejszy ryzyko odmrożeń. 

– Ten gest  wykraczał poza klasyczną, urzędową pomoc. Był wyrazem osobistego zaangażowania i odruchem serca. Warto pamiętać, że czasem “niewiele” dla jednych, dla drugich znaczy “wszystko” – przypominają funkcjonariusze.

Warto pamiętać o osobach samotnych i bezdomnych, dla których nadchodząca zima to trudny okres w ciągu roku. Wielu z nich w tym czasie walczy o przeżycie. Nie wahajmy się reagować, kiedy widzimy podobne sytuacje.

Zobacz także
Wasze komentarze