MOHAMMED BADRA PAP/EPA.

Z garażu dla Syrii

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

To, co mieli w garażu przynieśli i sprzedali. To, co zostanie ze sprzedaży przekażą uchodźcom z Syrii. W  Poznaniu niezwykła inicjatywa – „polsko-syryjska wyprzedaż garażowa”!

Książki, zabawki, pamiątki, ale także ciasto lub rower można było nabyć w niedzielę na placu Wolności w centrum Poznania. Dochód przeznaczony zostanie na pomoc syryjskim uchodźcom w Libanie. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach Generatora Malta; towarzyszy trwającemu od piątku Malta Festival Poznań.

Wyprzedaż przyciągnęła na pl. Wolności wielu poznaniaków chcących wspomóc potrzebujących. Akcję zorganizowało kilka organizacji, w tym From Poznan With Love, stowarzyszenie Lepszy Świat, Grupa Rozruch oraz Humans of Aleppo.

„Zainteresowanie zarówno kupujących, jak i sprzedających przekroczyło nasze oczekiwania. Przyszły też maluchy, które sprzedały własne zabawki – ich gest jest szczególnie niezwykły. Ktoś postanowił przekazać do sprzedania – i sprzedał – własny rower. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się prace ofiarowane przez artystów” – powiedziała PAP w imieniu organizatorów Joanna Stankiewicz.

Środki zebrane w trakcie wyprzedaży zostaną przekazane do Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. Pieniądze trafią na czynsze dla uchodźców przebywających w Libanie.

To szlachetna akcja koresponduje z dzisiejszymi słowami papieża Franciszka. W niedzielę – podczas modlitwy „Anioł Pański” papież powiedział, że osobiste spotkanie z uchodźcami pozwala „rozproszyć strach i wypaczone ideologie. Pojutrze obchodzony będzie Światowy Dzień Uchodźcy, ogłoszony przez Narody Zjednoczone. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek musimy stać po stronie uchodźców” – mówił papież zwracając się do wiernych.

Z garażu dla Syrii
3 (50%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze