fot. Pixabay

Z kobietami o kobietach w polskim Kościele

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Przełożenie terminu I Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kobiet na Jasną Górę na 2021 r., powołanie nowej rady ds. duszpasterstwa kobiet i współpraca kobiet z różnych diecezji to główne tematy wtorkowych obrad w Warszawie Krajowej Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet.

Obradom przewodniczył delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa kobiet i diecezjalnych duszpasterzy kobiet bp Wiesław Szlachetka. W komunikacie przekazanym PAP przez biuro prasowe KEP bp Szlachetka podkreślił, że cieszy się, że kolejny raz kobiety od papieża mogły usłyszeć, jak wielką i ważną rolę pełnią w Kościele.

>>> Kard. Czerny o najnowszej adhortacji: to nowy wkład kobiety w życie Kościoła

fot. episkopat.pl

>>> Te kobiety wykonują szczególną pracę. Papież im podziękował

– W adhortacji „Umiłowana Amazonia” Ojciec Święty podkreśla, że kobiety pełniły już w czasach apostolskich i pełnią nadal niezwykle ważną rolę w życiu Kościoła. O geniuszu kobiety papież Franciszek mówi bardzo często, nie zapominajmy jednak, że mówili o nim także św. Jan Paweł II i Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński – zaznaczył biskup. Rada ds. duszpasterstwa kobiet podjęła też decyzję w sprawie I Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kobiet na Jasną Górę „Córki u Matki”. Zaplanowano ją na 24 maja tego roku, tuż przed Dniem Matki. Okazało się, że na ten czas została wyznaczona druga tura wyborów prezydenckich, więc rada przeniosła pielgrzymkę na kolejny rok.

>>> Siłaczki życia. Kobiety na misjach w „Misyjnych Drogach”

W tej sprawie rada wydała specjalny komunikat. Czytamy w nim, że decyzję o przełożeniu pielgrzymki rada podjęła „w duchu odpowiedzialności za wybory”. Podkreślono w nim również, że przyszłoroczna pielgrzymka „będzie przeżywana w duchu dziękczynienia za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, dla którego dobro narodu, a także sprawa kobiet, ich formacji i rozwoju duchowego była bardzo bliska sercu”. Podsumowując obrady, bp Szlachetka podkreślił, że rada chce informować jak największe grono kobiet o swojej bieżącej działalności i zapraszać do wspólnej pracy, dlatego postanowiono stworzyć w tym celu stronę internetową.

Zobacz także
Wasze komentarze