Za tych, którzy sami się bronić nie mogą [GALERIA]

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Wielu poznaniaków przeszło wczoraj w Marszu dla Życia ulicami Poznania. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło „Masz mnie”.

Marsz dla Życia tradycyjnie poprzedził festyn rodzinny na placu Adama Mickiewicza. Na dzieci czekały atrakcje, m.in. malowanie twarzy. Wszyscy zaśpiewali piosenkę „Masz mnie” napisaną przez Juliannę Pawlak z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i jej tatę.

W odczytanym przesłaniu organizatorzy zwracali uwagę, że „Marsz ma przypomnieć i uwrażliwić na potrzeby drugiego człowieka na każdym etapie jego życia. Ma zmotywować każdego z nas, poznaniaków, wielkopolan, Polaków abyśmy dostrzegli potrzeby i problemy bliźnich, w szczególności tych najmniejszych, którzy sami nie mogą się jeszcze bronić”. Wyrażono również głośny apel do władz – wszystkich, którym Polacy powierzyli polityczną odpowiedzialność za kraj – o „jak najszybsze uchwalenie prawa chroniącego każde życie. Każde, bez wyjątku”.

fot: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej

Przed katedrą poznańską uczestnicy pochodu wzięli udział w tańcach animowanych przez Siewców Lednicy i Zgromadzenie Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej. Swoimi świadectwami codziennej pracy z potrzebującymi podzielili się też naprotechnolog Laura Grześkowiak, Urszula Wosicka z Fundacji Głos dla Życia oraz Wojciech Zięba z Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata MAITRI. „Pragniemy pokazać poznaniakom, jak wiele organizacji pomagających innym osobom działa w naszym mieście. Dzięki temu mieszkańcy mogą być pewni, że bez względu na swoją sytuację mogą liczyć na innych albo samemu włączyć się w pomoc” – mówił ks. Tomasz Brussy, Asystent Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

Pieluszka dla Maluszka
Finał miała 6. edycja tej akcji. „Dzięki ofiarności Wielkopolan w tym roku zebraliśmy blisko 22 tysięcy pieluch. Akcja miała miejsce nie tylko w Poznaniu, ale wesprzeć ją można było m.in. w Lesznie, Rawiczu, Opalenicy czy Szamotułach” – podsumowała Dominika Gubańska z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dary zostaną w najbliższych tygodniach przekazane do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzonego przez siostry serafitki w Poznaniu i potrzebujących rodzin.

Koordynowania tegorocznego Marszu dla Życia już po raz szósty podjęło się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. W skład Komitetu Organizacyjnego wchodzą także: Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej, Fundacja Głos dla Życia, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej, Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Poznańskiej, Fundacja Świętego Benedykta oraz Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Poznańskiej.

Marsze dla Życia zorganizowano również w wielu innych miastach w Polsce. Zdjęcia: KSM, Poznań:

 

Galeria (10 zdjęć)
Zobacz także
Wasze komentarze