fot. Facebook/Zdrapka Wielkopostna

Zdrapka Wielkopostna 2018

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

18 stycznia zaprezentowano tegoroczny wizerunek Zdrapki Wielkopostnej. Znani blogerzy (m.in. bliźniaczki Laskowskie, Natalia Białobrzeska z DrużynyB oraz Weronika Kostrzewa) zaprezentowali w internecie Zdrapkę swoim widzom i czytelnikom.

Zdrapka Wielkopostna to ogólnopolska akcja Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego w Polsce organizowana od 2015 roku. Jest to apostolska wspólnota świeckich czerpiąca z duchowości św. Ignacego Loyoli. Od czterech lat, dzięki zaangażowaniu Wspólnoty, na początku Wielkiego Postu (w Środę Popielcową lub w 1. niedzielę Wielkiego Postu), tysiące osób w Polsce i za granicą otrzymuje Zdrapkę od swoich bliskich, wychowawców, proboszczów i pasterzy. Zdrapka przybyła do Polski z Irlandii, a w ostatnich latach w zaskakującym tempie zyskuje na popularności w naszym kraju.

W tym roku białe elementy, czerwone tło i zarys Polski umieszczone na planszy Zdrapki Wielkopostnej mają przypominać o setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Gołębica w centrum planszy nawiązuje do Osoby Ducha Świętego (temat programu duszpasterskiego w Polsce).

Pod każdym z ponad czterdziestu pól umieszczonych na karcie Zdrapki czekają niepowtarzalne zadania przeznaczone na kolejne dni Wielkiego Postu (post, modlitwa i jałmużna). Celem akcji jest świadome przygotowanie się do Wielkanocy poprzez realizację proponowanych zadań. Modlitwa i nietypowe, łamiące rutynę działania zwrócą nas ku Bogu, ludziom i pomogą uporządkować własne życie.

Zdrapka służy wszystkim, którzy nie chcą, by Wielki Post minął niepostrzeżenie. Jest też wspaniałym prezentem dla wspólnot, rodzin i znajomych.

fot. Facebook/Zdrapka Wielkopostna

Zdrapka Wielkopostna 2018
6 (100%) 3 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze