Fot. Dziennik Łódzki Plus

Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie zbiera niepotrzebne stroje pierwszokomunijne

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie ogłosił zbiórkę niepotrzebnych strojów pierwszokomunijnych, które chce przekazać dzieciom z krajów byłego Związku Radzieckiego – poinformowało na stronie internetowej biuro prasowe Archidiecezji Warszawskiej.

Jak wyjaśnił odpowiedziany za zbiórkę dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie ks. Leszek Kryża, potrzeba co najmniej 200-300 alb, komży i garniturów pierwszokomunijnych. Jego zdaniem, duże znaczenie dla obdarowanych będzie miało miejsce pochodzenia strojów, które dostaną.

„Na Wschodzie pierwsze Komunie odbywają się przez cały rok, nie tylko – jak w Polsce – w maju. Dzieci będą mogły czuć się wyjątkowo, zakładając odświętne ubrania, a do tego będzie im bardzo miło, że dostały taki prezent od dzieci z Polski” – mówił cytowany w komunikacie ks. Kryża.

Dary można przynosić do Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie (skwer Kard. S. Wyszyńskiego 6), który jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10-15. Zbiórka ma trwać aż do skutku.

Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie zbiera niepotrzebne stroje pierwszokomunijne
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze