***ZDJÊCIE ARCHIWALNE*** Na zdjêciu archiwalnym z dnia 28.11.2010. aktor Mieczys³aw Gajda. Aktor teatralny i filmowy zwi¹zany z Teatrem Polskiego Radia Mieczys³aw Gajda zmar³ w wieku 85 lat. Informacjê o œmierci znanego równie¿ z dubbingu artysty poda³a 27 kwietnia 2017 roku Informacyjna Agencja Radiowa. (mr) PAP/Leszek Szymañski ***Zdjêcie do depeszy PAP pt. Zmar³ aktor Mieczys³aw Gajda***

Zmarł aktor Mieczysław Gajda

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W wieku 85 lat zmarł aktor teatralny i filmowy związany z Teatrem Polskiego Radia Mieczysław Gajda. Informację o śmierci znanego również z dubbingu artysty podała w czwartek Informacyjna Agencja Radiowa.

Mieczysław Gajda urodził się 13 czerwca 1931 r. w Warszawie. Był absolwentem stołecznej PWST. Wystąpił w licznych filmach m.in. „Awantura o Basię”, „Wspólny pokój” oraz „Podróże Pana Kleksa”.

Przez lata był związany z dubbingiem. Jego głosem mówił Ważniak ze „Smerfów”, kaczor Daffy, nietoperz Gacuś z „Zamku Eureki”, a także wiele postaci z kreskówek Hanny-Barbery.

Artysta pracował również w Teatrze Polskiego Radia. W znanej radiowej sadze „Matysiakowie” był Kostkiem.

Angażował się także społecznie. Przez lata, razem z kukiełką smerfa Ważniaka w dniu Wielkiej Ulicznej Zbiórki Darów w ramach akcji charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, przyjmował ofiarodawców w sztabie radiowym przy Al. Niepodległości.

Fot. PAP/Leszek Szymański

Zmarł aktor Mieczysław Gajda
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze