epa05610945 Pope Francis arrives with an Alitalia plane to Sturup Airport outside Malmoe in Sweden, 31 October 2016. Pope Francis is visiting Malmo and Lund to participate in an ecumenical service and the beginning of a year of activities to mark the joint Lutheran-Catholic commemoration of the 500th anniversary of the Reformation. EPA/EMIL LANGVAD/TT SWEDEN OUT Dostawca: PAP/EPA.

Papież przestanie latać liniami Alitalia?

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Czy podróż do Kairu w dniach 28 i 29 kwietnia oraz do Fatimy (12-13 maja) będą ostatnimi lotami papieża Franciszka na pokładach samolotów włoskich linii lotniczych „Alitalia” zastanawia się włoski dziennik „Il Messaggero”. Poinformował on, że trwają już poszukiwania nowego przewoźnika na kolejną podróż zagraniczną Ojca Świętego do Kolumbii (6-11 września).

„Upadek byłego włoskiego towarzystwa lotniczego zmusza również do zastanowienia się na podróżami papieskimi” – napisała w „Il Messaggero” włoska watykanistka Franca Giansoldati. Jak zauważyła, ponieważ w Watykanie nie wiadomo, czy „Alitaliaę odda jeszcze do dyspozycji swoje samoloty na jesienne wizyty papieża Franciszka w Południowym Sudanie i Kolumbii, to musi być przygotowany plan alternatywny.

Jak czytamy we włoskim dzienniku przedstawiciel rządu włoskiego skontaktował się 26 kwietnia z innym towarzystwem lotniczym proponując przejęcie przez nie obsługi zagranicznych podróży papieża. „Staramy się to sprzedać najlepszym oferentom” – powiedział włoski minister komunikacji Graziano Delrio. Jednocześnie wykluczył kolejne upaństwowienie „Alitalii”. Rozwiewając te nadzieje oświadczył, że „niektórzy sądzą, że po raz enty zostaną uratowani przez państwo, a ja potwierdzam: to się nie zdarzy”.

„Alitalia” przeżywa od lat kłopoty finansowe i po raz kolejny stanęła w obliczu bankructwa. Pracownicy nie zaakceptowali planu ratunkowego i teraz jest pilnie poszukiwany kupiec lub inwestor.

Papież przestanie latać liniami Alitalia?
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze