Zmarł działacz pro-life Antoni Zięba

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Nie żyje prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka Antoni Zięba. Miał 69 lat. Poza działalnością społeczną zajmował się nauką – był doktorem inżynierem budownictwa lądowego oraz nauczycielem akademickim.

Antoni Zięba jest autorem licznych publikacji na temat obrony życia nienarodzonych dzieci. Napisał ponad 40 publikacji naukowo-technicznych oraz liczne artykuły. Był zwolennikiem zmian w konstytucji, które gwarantowałyby ochronę życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.

Zapewniał, że tematyka pro-life ma mocne oparcie w różnych naukach szczegółowych, jak na przykład medycynie czy prawie. Antoni Zięba mówił, że niestety jest mało naukowców, którzy podejmują tę tematykę i publikują prace z nią związane. Wielokrotnie zachęcał do pisania prac naukowych na temat obrony życia nienarodzonych dzieci.

Pełnił funkcję prezesa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka od 1999 roku. Był również publicystą mediów katolickich, m.in. Radia Maryja, „Naszego Dziennika” oraz TV Trwam. Pełnił także funkcję wiceprezesa Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Polecajmy zmarłego w naszych modlitwach. „Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…”. Kondolencje rodzinie zmarłego przesłali biskupi. Publikujemy ich treść:

Odszedł człowiek wielkiej zasługi w obronie życia nienarodzonych. Odszedł człowiek, który głosił piękno życia rodzinnego i małżeństwa na zasadach Ewangelicznych. Z modlitwą i głęboką żałobą żegnamy Go wdzięczni Bogu za wielkie dobro, które stało się udziałem w życiu dr. Zięby. Dziedzictwo, które zostawił będzie owocowało teraz i w przyszłości (kard. Stanisław Dziwisz).

Z ogromnym smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Pana Dr. Inż. Antoniego Zięby. Wyrażam jednocześnie moją wdzięczność za dar jego życia, przepełnionego chrześcijańską miłością. Pan pozwolił mu zakończyć ziemską pielgrzymkę w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, której był oddany i Jej opiece powierzał dzieło obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Trudno przecenić zasługi Pana Inżyniera – był i będzie wzorem dla wielu, którzy nie chcą zgodzić się na cywilizację śmierci i pod prąd współczesnemu światu mówią życiu: Tak! Niepodważalnym autorytetem dla śp. Pana Inżyniera był św. Jan Paweł II. Słowa Ojca Świętego o tym, jak pięknym, niezwykłym i niepowtarzalnym darem Boga jest życie, nie tylko cytował, lecz żył nimi na co dzień. (metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski)

 
Zmarł działacz pro-life Antoni Zięba
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze