Minolta DSC

Abp Piero Marini doznał udaru w nocy z niedzieli na poniedziałek

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Proboszcz parafii Dobrego Pasterza w Lacco Ameno znalazł abp Piero Mariniego bezwładnego i półprzytomnego w nocy z niedzieli na poniedziałek. Stwierdzono udar mózgu.

Abp Marini przebywał od pewnego czasu jako gość w Lacco Ameno, na wyspie Iscia znajdującej się nieopodal Neapolu. Tam jego stan zdrowia drastycznie się pogorszył. Konieczna okazała się hospitalizacja, gdyż jego stan jest niestabilny. Ma ciągłe wahania ciśnienia krwi, co doprowadziło go prawie do utraty przytomności. Przewiduje się, że w środę 2 listopada zostanie przewieziony do kliniki Gemelli w Rzymie, ponieważ jego stan budzi obawy lekarzy. Póki co znajduje się w szpitalu w Lacco Ameno.

Wieloletni mistrz ceremonii papieskich za pontyfikatu Jana Pawła II, razem z 26 innymi duchownymi abp Piero Marini został przez papieża powołany do Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Od lat pozostaje on w konflikcie z tradycjonalistami i konserwatywnymi katolikami, co ma pewnie stanowić równowagę dla konserwatywnego prefekta kongregacji, kard. Roberta Saraha. Twardo występował przeciwko motu proprio Summorum Pontificum, które umożliwiło swobodniejsze sprawowanie tzw. mszy trydenckiej. Ponadto był wieloletnim sekretarzem abp. Annibale Bugniniego uważanego za jednego z twórców nowego porządku liturgicznego i krytykowanego często przez kard. Józefa Ratzingera.

Zobacz także
Wasze komentarze