Carlo Acutis

FOT. CARLOACUTIS.COM

Znany jest już cud za wstawiennictwem Carlo Acutisa

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Watykan ogłosił w sobotę zatwierdzenie cudu przypisanego wstawiennictwu Czcigodnego Carlo Acutisa, włoskiego nastolatka i programisty komputerowego, który zmarł w 2006 roku.

Dziś dowiadujemy się więcej na ten temat. Jak podaje Catholic News Agency, cud ten polegał na uzdrowieniu w 2013 r. brazylijskiego dziecka cierpiącego na rzadką wrodzoną anatomiczną anomalię trzustki. Rada Lekarska Kongregacji ds. Świętych pozytywnie oceniła cud w listopadzie zeszłego roku. Za zgodą papieża Franciszka na cud ogłoszony przez Kongregację Spraw Kanonizacyjnych 21 lutego Acutis można teraz beatyfikować. Oczekuje się, że beatyfikacja odbędzie się w Asyżu. Acutis jest obecnie pochowany w kościele Santa Maria Maggiore w tym włoskim mieście.

fot. Carloacutis.com


>>> Papież zatwierdził cud za wstawiennictwem Carlo Actiusa. 15-latek wkrótce będzie błogosławionym!

Acutis, który zmarł na białaczkę w wieku 15 lat, ofiarował swoje cierpienie papieżowi i Kościołowi. Urodził się w Londynie 3 maja 1991 r. Jego rodzice wkrótce postanowili wrócić do Włoch, do Mediolanu. Był pobożnym dzieckiem, uczęszczał na codzienną mszę, często odmawiał różaniec i odprawiał cotygodniowe spowiedzi. W maju 2019 r. Matka Acutisa, Antonia Salzano, powiedziała telewizji CNA Newsroom: – Jezus był w centrum jego dni. Carlo naprawdę miał Jezusa w swoim sercu, miał prawdziwą czystość… Kiedy jesteś naprawdę czysty, naprawdę dotykasz ludzkich serc – powiedziała kobieta.

fot. EPA/ALESSANDRO DI MEO


Wyjątkowo uzdolniony do pracy informatycznej, Acutis stworzył stronę internetową, która katalogowała cuda eucharystyczne. Ta strona internetowa była genezą The Eucharistic Miracles of the World, międzynarodowej wystawy, która opisywała takie wydarzenia.

Zobacz także
Wasze komentarze