***ZDJÊCIE ARCHIWALNE*** Na zdjêciu archiwalnym z 26.01.2013 r. Bohdan Smoleñ w Poznaniu, gdzie odby³ siê koncert charytatywny na rzecz Fundacji Stworzenia Pana Smolenia. Fundacja Stworzenia Pana Smolenia poda³a 15.12.2016 r., ¿e Bohdan Smoleñ zmar³ nad ranem, w wieku 69 lat. (kru) PAP/Marek Zakrzewski

Nie żyje Bohdan Smoleń

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Dziś rano po długiej i wyczerpującej chorobie odszedł Bohdan Smoleń – legenda polskiej sceny kabaretowej, członek kabaretu Tey i założyciel fundacji charytatywnej.

Jak podaje na Facebooku fundacja „Stworzenia Pana Smolenia” Bohdan Smoleń zmarł dziś nad ranem w szpitalu. Aktor od kilku dni przebywał tam w związku z poważną infekcją dróg oddechowych, która utrudniała mu oddychanie.

Aktor urodził się 9 czerwca 1947 roku w Bielsku-Białej. Kabaret Tey założył wraz z Zenonem Laskowikiem w 1978 roku. Dzięki doskonałemu poczuciu humoru i politycznym podtekstom, które nawet nie do końca starali się ukrywać na ich występy przychodziły tłumy.

Kabaret rozpadł się po dziesięciu latach, w tym samym roku samobójstwo popełnił jeden z synów Smolenia, a po roku również jego żona. Aktor na dłuższy czas wycofał się z działalności publicznej.

Pod koniec życia Smoleń wyraźnie podupadał na zdrowiu, przeszedł dwa udary mózgu i zawał serca. Czas poświęcał założonej przez siebie fundacji „Stworzenia Pana Smolenia” zajmującej się hipoterapią dla dzieci.

Fot. PAP/Marek Zakrzewski

Nie żyje Bohdan Smoleń
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze