epa05626135 (FILE) A file picture dated 25 July 2008 shows Canadian singer Leonard Cohen performing on stage in Loerrach, Germany. Leonard Cohen has died aged 82 on 10 November 2016. According to reports, a memorial will take place at a later date in Los Angeles, California, USA. *** Local Caption *** 01408436 EPA/ROLF HAID *** Local Caption *** 01408436 Dostawca: PAP/EPA.

Nie żyje Leonard Cohen

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W wieku 82 lat zmarł znany kanadyjski poeta i piosenkarz Leonard Cohen. O odejściu artysty poinformowano w czwartek wieczorem za pośrednictwem jego oficjalnego profilu na Facebooku.

„Pogrążeni w głębokim smutku zawiadamiamy, że odszedł legendarny poeta, autor tekstów piosenek i artysta Leonard Cohen. Straciliśmy jednego z najbardziej szanowanych i płodnych wizjonerów” – czytamy na stronie internetowej.

Jak poinformowała rodzina, uroczystości upamiętniające artystę mają się odbyć w późniejszym terminie w Los Angeles.

Nie podano szczegółów dotyczących przyczyny śmierci artysty.

Cohen urodził się w 1934 roku w Montrealu, w średniozamożnej żydowskiej rodzinie. Jego ojciec Nathan pochodził z Polski, a matka Masha Klonitsky z Litwy.

Do najbardziej znanych ballad Cohena należą m.in. „Hallelujah”, „Suzanne”, „I’m your man”. W październiku ukazała się jego ostatnia płyta zatytułowana „You Want It Darker”.

Nie żyje Leonard Cohen
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze