Fot. unsplash/Helena Lopes

#63sekundy. Młodzi mogą tworzyć filmy o tym, co jest dla nich ważne

„Co niewidoczne, a jednak ważne” – to hasło dziewiątej odsłony konkursu filmowego #63sekundy skierowanego do młodych ludzi. Zgłoszenia do konkursu, którego organizatorem jest Muzeum Powstania Warszawskiego, można przesyłać do 11 kwietnia.

Konkurs filmowy #63sekundy skierowany jest do młodych ludzi w wieku od 15 do 22 lat, którzy chcą językiem filmowym opowiedzieć o tym, co jest dla nich ważne, istotne w ich życiu, a czego nie widać gołym okiem.

>>> Dziś przypada Dzień Bezpiecznego Internetu

„Przeszłość i historia czy spojrzenie w przyszłość? Świat wartości, obawy czy nadzieje? Uczestnicy mogą stworzyć swoje dzieło filmowe w dowolnej technice. Może to być fabuła, animacja lub grafika. Każdy zgłoszony materiał zostanie oceniony pod względem aspektów artystycznych zawartych w 63-sekundowej formule” – napisali organizatorzy.

Krótko o wartościach

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 11 kwietnia (włącznie) nagrać i wysłać 63-sekundowy materiał audiowizualny opracowany w dowolnej technice, który może być nakręcony smartfonem, kamerą lub aparatem fotograficznym. Istotne jest, by film był odpowiedzią na hasło konkursowe: „Co niewidoczne, a jednak ważne”.

„Niezależnie od czasów, w których żyjemy – nowych technologii, zawrotnego tempa życia – to emocje i wartości niezmiennie wpływają na nasze marzenia, wybory i życiową postawę. Prawie 80 lat temu – kierując się dokładnie tym samym – młodzi powstańcy warszawscy dokonywali rzeczy niemożliwych. Dlatego w tym roku chcemy się dowiedzieć, o czym dzisiaj myślą ich rówieśnicy – co jest dla nich najważniejsze. Czekamy na filmowe kreacje młodych twórców – ich głos jest ważny i chcemy go usłyszeć” – powiedział dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski, cytowany w informacji prasowej.

Główną nagrodą w konkursie jest 10 tys. zł oraz udział w finałowej gali Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA w Krakowie. Ambasadorem konkursu jest twórca internetowy Zetkacper, Kacper Zembrzucki, a patronat objęła Szkoła Filmowa w Łodzi.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze