Abp Gądecki: módlmy się za papieża w 5. rocznicę pontyfikatu

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Do włączenia się w inicjatywę „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, która polega na wspólnej modlitwie w intencji papieża Franciszka w niedzielę, w 5. rocznicę pontyfikatu, zachęcił w komunikacie przesłanym PAP przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

Inicjatywa jest odpowiedzią Wspólnoty Ruchu Lednickiego na wezwanie Ojca Świętego do modlitwy za niego. Abp Gądecki objął ją patronatem honorowym.

„+Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego+ – wszyscy za jednego Ojca Świętego. Jest to piękna inicjatywa, która zakłada różnego rodzaju modlitwy za Ojca Świętego” – napisał abp Gądecki.

Przewodniczący KEP przypomniał, że modlitwa za papieża nie musi się ograniczać do najbliższej niedzieli. „Podczas każdej mszy świętej wspominamy Ojca Świętego Franciszka i za niego się modlimy, ale to jest taka szczególna inicjatywa Wspólnoty Ruchu Lednickiego, jest ciekawa i warta uwagi” – ocenił.

Pomysłodawcą inicjatywy „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” jest Rafał Orzechowski, członek Wspólnoty Ruchu Lednickiego w Grajewie, który spotkał się z papieżem w 2017 r., podczas przekazania symboli Światowych Dni Młodzieży przez Polaków młodzieży z Panamy. Wówczas – jak poinformował – papież Franciszek powiedział do niego: „Ja się modlę za Ciebie, a ty módl się za mnie”.

„Uważam tę umowę za obowiązującą” – powiedział Orzechowski, cytowany w przekazanym PAP komunikacie.

Modlitwa w intencji papieża odbędzie się m.in. w Warszawie, Krakowie, Gnieźnie, Poznaniu, Łapach, Hrubieszowie czy Zambrowie. Włączy się w nią 25 grup zorganizowanych, a dziesiątki osób będą się modlić samodzielnie w całej Polsce.

Organizatorzy informują, że aby dołączyć do inicjatywy należy wypełnić specjalny formularz, dostępny na oficjalnej stronie internetowej Konferencji Episkopatu Polski, indywidualnie lub jako grupa. W internecie dostępna jest również regularnie aktualizowana mapa miejsc modlitwy.

Jak podali autorzy komunikatu, podobną inicjatywą jest organizowana przez archidiecezję warszawską i portal Stacja7 akcja #10zaPapieża, która potrwa do 13 marca. „Jest więc okazja, byśmy wszyscy zjednoczyli się i wspólnie pomodlili. Codziennie przez najbliższy tydzień będziemy Was zachęcać, abyście wraz z nami odmawiali dziesiątkę różańca w intencji papieża Franciszka” – napisali cytowani w komunikacie redaktorzy Stacji7.

Inicjatywa ma swoje wydarzenie na Facebooku oraz specjalne wydanie tematyczne, w którym przypominane są najważniejsze wydarzenia pontyfikatu Franciszka, jego najważniejsze słowa skierowane do Polaków oraz sylwetki nowych świeckich świętych, których wyniósł na ołtarze

Abp Gądecki: módlmy się za papieża w 5. rocznicę pontyfikatu
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze