epa05765265 Children play at the Jibreen shelter in the northern city of Aleppo, Syria, on 01 February 2017. The United Nations High Commissioner for Refugees Filippo Grandi and the accompanying delegation, who is on a current visit to Syria, visited the center earlier in the day on 01 February 2017. According to media reports, Grandi visited Aleppo to assess the humanitarian situation, get acquainted with the reality of the displaced people, and find means of extending help to them. EPA/YOUSSEF BADAWI Dostawca: PAP/EPA.

Abp Hoser: nasze chrześcijaństwo powinno być czytelne

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Nasze chrześcijaństwo powinno być czytelne – podkreślił abp Henryk Hoser podczas Liturgii Wigilii Paschalnej koncelebrowanej w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

W homilii ordynariusz warszawsko-praski zachęcał aby zawierzyć swoje życie Chrystusowi, który Zmartwychwstając wyprowadza człowieka z jego grzechu i śmierci. – Jezus za nas oddał swoje życie, byśmy żyli w Jego Królestwie, które jest szczęściodajne – powiedział abp Hoser.

Duchowny zwrócił uwagę, że ekonomia zbawienia przyniesiona przez Chrystusa opiera się na sakramentach, które są niczym kamienie milowe na drodze ludzkiego życia. -W tych widzialnych znakach Bóg w sposób szczególny jest bliski człowiekowi – zapewnił.

Podkreślając znaczenie Chrztu Świętego arcybiskup przywołał słowa św. Pawła, który mówił że mamy stać się ‚nowym stworzeniem’, ‚mamy niejako przyoblec się w Chrystusa’. – Chrześcijanin powinien być w tym świecie jasnym znakiem przynależności do Boga. Powinien być czytelnym świadkiem Jezusa, czytelnym poprzez to co mówi, co robi, co myśli i jakie są jego intencje – podkreślił abp Hoser. Dodał jednocześnie, że dla ucznia Chrystusa przewodnikiem i najwyższym prawem na drodze życia powinna być Ewangelia. – Dzięki Niej nie tylko może on żyć szczęśliwie ale przede wszystkim może odnajdywać Boga – zwrócił uwagę kaznodzieja.

Metropolita warszawsko-praski zachęcał również do czerpania z daru Bożego Miłosierdzia, które otrzymaliśmy dzięki Tajemnicy Paschalnej. – Skorzystajmy z sakramentu spowiedzi byśmy otrzymali nowe życie, życie w wierności, życie w zachwycie Bogiem – zaapelował na zakończenie duchowny.

Abp Hoser: nasze chrześcijaństwo powinno być czytelne
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze