Abp Ryś: jedność to słowo, z którym Bóg przysłał mnie do Łodzi

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Jakie jest to słowo Pana, kiedy myśli o mnie? Do końca nie wiem, ale myślę, że jest to słowo – jedność. Być może jest to słowo, z którym mnie Pan Bóg przysłał do Łodzi. Jedność we wszystkich możliwych wymiarach – mówił abp Grzegorz Ryś w homilii podczas Mszy św. w dniu swoich imienin. 3 września, w liturgiczne wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.

Abp Ryś wyjaśnił, że Pan Bóg ma dla każdego człowieka konkretne słowo, które go określa i które ma się spełnić właśnie przez niego; ma być słowem wypowiedzianym przez Boga do innych ludzi za pośrednictwem tego człowieka. – To jest słowo, ku któremu mnie namaścił, ku któremu mnie wyposażył, dla którego mnie napełnił łaską Ducha Świętego. Jest to słowo, które jest mi zadane, żebym je odkrył i przyjął bo opisuje mnie samego, bo ono opisuje mój sens bycia w świecie. Znacie to słowo? Poznaliście to słowo, które was opisuje? – pytał metropolita łódzki.

W imieniu kapłanów, osób konsekrowanych i wiernych świeckich życzenia solenizantowi złożył ks. prał. Ireneusz Kulesza – proboszcz parafii katedralnej w Łodzi. Abp Ryś wyraził radość z obecności tak wielu kapłanów. – Bardzo wam dziękuję, ze jesteście! – mówił. Zaprosił też wszystkich na rekolekcje, które wygłosi połowie września w łódzkiej katedrze kard. Luis Antonio Tagle z Manili na Filipinach.

Po Mszy Świętej wszyscy zgromadzeni mieli okazję złożyć indywidualnie życzenia metropolicie łódzkiemu w domu biskupim.

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze