fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Abp Ryś: ty rzucaj sieci, a Jezus będzie naganiał ryby

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
W kaplicy domu biskupiego w piątek wielkanocny metropolita łódzki ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś przewodniczy mszy świętej połączonej z sakramentem bierzmowania, którego udzielił Roksanie – łodziance mieszkającej na terenie parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w centrum miasta. W liturgii uczestniczyła mama i siostra bierzmowanej oraz ksiądz Jan Czekalski proboszcz łódzkiej parafii.

– Okres paschalny, to jest czas w którym wszyscy biskupi mają wyjątkową radość nieustannego bierzmowania. Epidemia chciała nas tu zatrzymać, ale my się nie dajemy. Tak więc przez najbliższe dni – jak Pan Bóg pozwoli – będziemy każdego dnia w czasie porannych Eucharystii bierzmować jedną osobę – powiedział we wprowadzeniu do liturgii arcybiskup Grzegorz.

>>> Papież: nie można przenieść Kościoła i sakramentów do wirtualnego świata

Dzisiejsza homilia oparta została o trzecią mowę świętego Piotra zapisaną w Dziejach Apostolskich. – Owocem trzeciego kerygmatu Piotra nie są następni ochrzczeni, tylko jest tzw. małe zesłanie Ducha Świętego na wspólnotę uczniów. To jest ogromnie ważne, bo przepowiadanie Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego zawsze przynosi owoce, ale tym owocem jest posłanie Ducha Świętego. Nie liczby, tylko Duch Święty! – zaznaczył łódzki pasterz.

fot. pixabay.com

– Czasami Duch Święty ma taką zdolność, że pozyskuje nowych ludzi do ludu Bożego, i to w obfitości. Czasami nic Mu nie wychodzi dlatego, bo człowiek stawia opór – tak jak sanhedryn postawił opór, ale wtedy ta owocność Ducha Świętego jest w głoszących i we wspólnocie, która tego Ducha Świętego otrzymuje! – podkreślił kaznodzieja.

>>> Bp Szlachetka: wszystko, co nas spotyka w rękach Boga może działać ku dobremu

– Jezus powiedział do świętego Piotra: ty rzucaj sieci, a ja będę naganiał ryby. To zawsze jest tak, że kiedy przepowiadamy Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego to są owoce! – mówił abp Ryś.

Przed błogosławieństwem abp Ryś zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy podczas drogi światła, która będzie celebrowana jutro w kaplicy domowej metropolity łódzkiego. Retransmisja tego nabożeństwa w sobotę o godz. 19:00 na kanale YouTube archidiecezji łódzkiej oraz na stronie www.archidiecezja.lodz.pl.

Zobacz także
Wasze komentarze