epa06360806 Pakistani security officials inspect the scene of a terrorist attack at Peshawar Univeristy in Peshawar, Pakistan, 01 December 2017. At least nine people were killed and dozens were injured when terrorists from the Tehrik-e-Taliban Pakistan attacked the Department of Agriculture at Peshawar University in Peshawar. Pakistan has launched several military operations against insurgent groups throughout the country in recent months following multiple major attacks in 2017. EPA/ARSHAD ARBAB Dostawca: PAP/EPA.

Albania: biskupi europejscy zajmą się relacjami z islamem

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Kościół katolicki w Europie prowadzi dialog z wyznawcami innych religii. Aby umożliwić dzielenie się doświadczeniami i dobrymi praktykami w tym zakresie, Rada Konferencji Biskupich Europy (CCEE) po raz piąty organizuje w dniach 7-9 lutego spotkanie delegatów krajowych episkopatów ds. kontaktów z islamem. Odbędzie się ono w Szkodrze w Albanii nt. „Wiara i duchowość w relacjach między chrześcijanami i muzułmanami”.

Tegoroczna refleksja skupia się na kwestiach teologiczno-duchowych. Chodzi o „spojrzenie na islam nie tylko jako zespół norm zachowania, ale religię z jej duchowością, praktykami religijnymi i refleksją teologiczną”. W Albanii, w której muzułmanie stanowią większość mieszkańców, delegaci episkopatów spotkają się także z miejscowymi przywódcami tej społeczności i odwiedzą sanktuarium w Krujë, będące ośrodkiem duchowym sufickiego bractwa Bektaszijja, dominującego nurtu islamu w tym kraju.

Mowa będzie o wyzwaniach duszpasterskich związanych z chrześcijańsko-muzułmańskimi małżeństwami mieszanymi, o teologicznym statusie islamu w myśli chrześcijańskiej, zaś bp Claude Rault, emerytowany ordynariusz diecezji Laghouat w Algierii podzieli się swym doświadczeniem dialogu z muzułmanami, opartego na duchowości.

Fot. EPA/ARSHAD ARBAB 

Albania: biskupi europejscy zajmą się relacjami z islamem
0.8 (13.33%) 3 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze