fot. pexels.com

Warszawa: parafie zobowiązane do prowadzenia stron internetowych

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Archidiecezja warszawska wprowadza określone standardy dotyczące stron internetowych parafii – informuje biuro prasowe archidiecezji. Strony będą sprawdzane przy okazji wizytacji kanonicznych parafii.

W zamieszczonym komunikacie, biuro prasowe archidiecezji warszawskiej podkreśla, że każda parafia jest zobowiązana do posiadania strony internetowej z aktualnymi informacjami.

>>> Piąte przykazanie, czyli o pieniądzach rzucanych na tacę

Parafie, które nie mają jeszcze własnych stron internetowych (przeważnie są to parafie wiejskie, w których jest tylko proboszcz), otrzymają propozycję ich stworzenia za 350 zł rocznie. W tej sprawie skontaktuje się z proboszczami przedstawiciel biura prasowego archidiecezji warszawskiej.

>>> Parafia czy churching, czyli dlaczego wybierasz taki, a nie inny kościół?

Autorzy komunikatu podkreślają, że wszystkie parafialne strony internetowe – i te istniejące, i te nowe – powinny znaleźć się na jednym serwerze, który będzie nadzorowany przez archidiecezję. Nie oznacza to konieczności zmiany strony, a jedynie przeniesienie jej na inny serwer. Standard ten ma być wprowadzony w całej archidiecezji w ciągu 5 lat.

Podczas wizyt kanonicznych będzie omawiana m.in. estetyka strony oraz kwestie bezpieczeństwa.

Zobacz także
Wasze komentarze