fot. YouTube

Benedykt XVI w 93. urodziny nie będzie przyjmował gości

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Emerytowany papież Benedykt XVI, który w czwartek skończy 93 lata, czuje się dobrze, a w związku z kryzysem na tle pandemii koronawirusa dzień urodzin spędzi „bez wizyt”. Takie informacje przekazał Ansie jego osobisty sekretarz arcybiskup Georg Gaenswein.

W rozmowie z włoską agencją abp Gaenswein powiedział: „Bogu dzięki, czujemy się wszyscy dobrze w Mater Ecclesiae”. To nazwa dawnego budynku klasztornego w Ogrodach Watykańskich, w którym Benedykt XVI mieszka od swego ustąpienia w 2013 roku. – Biorąc pod uwagę aktualną sytuację nie będzie wizyt– dodał niemiecki dostojnik odnosząc się do pandemii. Podkreślił, że nie przyjechał z Ratyzbony starszy brat emerytowanego papieża, ksiądz Georg Ratzinger.

>>> „Często widuję się z Benedyktem XVI”. Kto to powiedział?

– Ale na pewno dzień urodzin emerytowanego papieża będzie miał bardziej świąteczny i uroczysty charakter – dodał jego sekretarz.
To zaś oznacza, że Benedykta XVI nie odwiedzi również papież Franciszek. W całym Watykanie obowiązują nadzwyczajne środki w związku z zagrożeniem koronawirusem.

Trzy dni po urodzinach, w niedzielę 19 kwietnia minie 15 lat od wyboru, w drugim dniu konklawe, kardynała Josepha Ratzingera na papieża.

Zobacz także
Wasze komentarze