W roku 2005 papież Benedykt XVI odwiedził swojego brata podczas jego pobytu w poklinice Gemelli, w Rzymie. Zdjęcie archiwalne. fot. EPA/ARTURO MARI

Benedykt XVI wyjechał do Niemiec. Chce odwiedzić chorego brata

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Benedykt XVI opuścił dziś rano Watykan i wyjechał do Niemiec. O powodach wizyty papieża seniora w swojej Ojczyźnie informuje watykański portal Vatican News.
 
Jak donoszą watykańskie media, 93-letni papież senior odwiedza w Ratyzbonie swego chorego 96-letniego brata ks. Georga Ratzingera
 

Braci Ratzingerów – starszego Georga i młodszego Josepha – łączą bliskie relacje. Razem przyjęli święcenia kapłańskie 29 czerwca 1951 r. we Fryzyndze. Georg był długoletnim dyrygentem chóru katedralnego w Ratyzbonie. Wspólnie z bratem – teologiem, a następnie kardynałem spędzali wakacje. Gdy Joseph został papieżem, Georg wielokrotnie odwiedzał go w Watykanie, także po rezygnacji Benedykta XVI z urzędu papieskiego w 2013 r.

Papież senior Benedykt XVI przybył do Niemiec. „Chce być blisko swojego brata Georga Ratzingera, którego stan zdrowia się pogorszył” – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec bp Georg Bätzing w czwartek po południu.

„Z wielką radością i szacunkiem witamy papieża seniora Benedykta XVI w Niemczech. Cieszymy się, że papież, który przez kilka lat był członkiem naszej Konferencji Biskupów, przybył do swojej ojczyzny, choć okoliczności są smutne” – powiedział bp Bätzing.

Przewodniczący niemieckiego episkopatu życzy papieżowi seniorowi „dobrego pobytu w Niemczech i niezbędnego spokoju, aby osobiście zaopiekować się swoim bratem”. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec zapewnił, że w modlitwie towarzyszy pobytowi papieża seniora i „drodze jego brata Georga”.

 

Zobacz także
Wasze komentarze