Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
Biskupi europejscy i afrykańscy omówią pierwszą sesję Synodu o Synodalności
Biskupi europejscy i afrykańscy zbiorą się w dniach 24-26 stycznia w Nairobi, aby wspólnie omówić ubiegłoroczną pierwszą sesję zgromadzenia Synodu Biskupów o Synodalności. Spotkanie organizują Rada Konferencji Biskupich Europy (CCEE) i Sympozjum Konferencji Biskupich Afryki i Madagaskaru (SECAM).
Pierwszego dnia przewodniczący SECAM kard. Fridolin Ambongo Besungu z Demokratycznej Republiki Konga i wiceprzewodniczący CCEE kard. Jean-Claude Hollerich z Luksemburga przedstawią dwugłos na temat: „Zrozumieć rodzący się Kościół synodalny w świetle «Praedicate Evangelium»”. Następnie przewodniczący CCEE abp Gintaras Grušas z Litwy i wiceprzewodniczący SECAM abp Lucio Andrice Muandula z Mozambiku przedstawią „Kontynentalne wrażenia z pierwszej sesji Synodu o synodalności”.
Drugi dzień poświęcony będzie tematowi: „Jak Kościół może słuchać młodych w Afryce i w Europie w świetle procesu synodalnego”. Refleksję tę przedstawią: abp Alexandre Joly z Francji i bp Bernardine Francis Mfumbusa z Tanzanii.
Trzeciego dnia biskupi obu kontynentów odprawią mszę św.w katedrze w Nairobi.
Bądź na bieżąco z Misyjne.pl!
Obserwuj misyjne.pl w Google News. Dodaj nas do ulubionych, aby nie przegapić najważniejszych treści z kraju i ze świata.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
| Zobacz także |
| Wasze komentarze |
Nikaragua: kolejnych trzech duchownych wydalonych z kraju
Musieli być bardzo zwyczajni, czyli o świętości życia rodzinnego [ROZMOWA]
Archidiecezja warszawska: jak będą przebiegały uroczystości z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego?





Wiadomości
Wideo
Modlitwy
Sklep
Kalendarz liturgiczny