epa06109419 Indian people records the rescue operation on their cell phones as resuce workers dig up the site of a four-storey residential building that collapsed in Mumbai, India, 25 July 2017. According to media reports, some 12 people have died after a collapsed four-storey building in Ghatkopar, a suburban area of Mumbai. EPA/DIVYAKANT SOLANKI Dostawca: PAP/EPA.

Bombaj: zawalił się budynek, co najmniej 17 ofiar

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Do co najmniej 17 osób wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zawalenia się we wtorek czterokondygnacyjnego budynku na przedmieściach Bombaju, stolicy finansowej Indii. 30 osób odniosło obrażenia.

Bilans ofiar śmiertelnych wzrósł dwukrotnie w nocy z wtorku na środę, gdy ratownicy próbowali wydostać uwięzionych pod gruzami ludzi. W liczącym ok. 40 lat budynku w Ghatkopar, na wschodnich przedmieściach Bombaju, na parterze mieścił się dom opieki, a na pozostałych piętrach mieszkali ludzie.

Władze miasta twierdzą, że budynku nie było na liście walących się konstrukcji w mieście. Zapowiedziano śledztwo w sprawie katastrofy budowlanej. Przedstawiciel stanu Maharasztra, którego Bombaj jest stolicą, powiedział, że na parterze, w domu opieki przeprowadzano prace remontowe, co mogło doprowadzić do zawalenia się całego budynku.

W 2013 roku doszło w Bombaju do najtragiczniejszej od dziesięcioleci katastrofy budowlanej w Indiach. Nielegalnie wzniesiony wielopiętrowy budynek zawalił się; zginęły wówczas 74 osoby. W sumie w trzech katastrofach budowlanych w 2013 roku śmierć poniosło 145 osób. 

Fot. PAP/EPA/DIVYAKANT SOLANKI, galeria poniżej: fot. PAP/EPA.

Galeria (12 zdjęć)
Zobacz także
Wasze komentarze