fot. cathopic.com

Bp Florczyk: modlimy się o ustanie tej strasznej epidemii

Modlimy się o ustanie tej strasznej epidemii – mówił w homilii bp Marian Florczyk podczas mszy św., sprawowanej 1 marca w kaplicy Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie, w czasie której modlono się o cud zatrzymania epidemii koronawirusa.

W homilii bp Florczyk zwrócił uwagę, jak ważna jest modlitwa w tak dramatycznych sytuacjach jak epidemie, gdy od wieków zawsze ufano wówczas Bożej Opatrzności, a ludzie wzywali wstawiennictwa Boga i świętych.

Biskup wymienił świętych, „którzy szczególnie przyczyniali się do powstrzymania zarazy” – to m.in. św. Sebastian, św. Roch, św. Rozalia i św. Antoni. Byli oni szczególnie skuteczni w obliczu szalejącej zarazy. Bp Florczyk zachęcał, aby pomimo zaufania do „wspaniałych lekarzy, pielęgniarek i personelu medycznego” nie zapominać, że „potrzebny jest także Palec Boga”. Zauważył, że w obliczu epidemii na świecie, wciąż zbyt mało jest modlitwy.

>>> Polskie kościoły przygotowują się na koronawirusa. Specjalny komunikat!

Wspomniał historię Hioba, z którego choroby ostatecznie wypłynęło wiele dobra, bo powierzył swój los Bogu. – Tak nadal dzieje się w życiu wielu ludzi, bo choroba stanowi pewną tajemnicę – podkreślał hierarcha.

Bp Florczyk nawiązał także do szczególnego miejsca, w którym odbywała się msza św., a które od dziesięcioleci gromadzi osoby niepełnosprawne z całej Polski w kaplicy MB Ostrobramskiej; po sąsiedzku tuż obok znajduje się w sanktuarium MB Miłosierdzia, w którym od ponad 300 lat czczony jest cudowny obraz Matki Bożej Miłosierdzia. – Piekoszów to miejsce, gdzie dokonywało się wiele cudów i uzdrowień – mówił bp Florczyk.

Biskup podkreślił też, że w modlitwę szczególnie włącza się duszpasterstwo chorych diecezji kieleckiej.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze