fot. YouTube

Bp Kamiński: by zrealizować powołanie, trzeba się modlić

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Małżeństwo jest powołaniem królewskim – podkreślił bp Romuald Kamiński. Zwrócił jednocześnie uwagę, że bez świętych rodzin nie będzie powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

Uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem biskupa warszawsko-praskiego zakończyła się X Pielgrzymka Piesza z Warszawa do ‘Domu św. Faustyny’ w Ostrówku, gdzie Helena Kowalska przygotowywała się do wstąpienia do zgromadzenia. W tym roku pątnikom przyświecały słowa św. Stanisława Kostki „Nie chcę życia byle jakiego…”. Pielgrzymka była piątym rokiem nowenny o powołania do służby w Kościele.

W homilii bp Kamiński przestrzegł przed zbytnim opieraniem się w życiu na ludzkich możliwościach, strategiach i kalkulacjach. – Źródłem prawdziwej mądrości jest Bóg. Jemu Jego Mocy trzeba nam zawierzyć i u Niego szukać światła w pojawiających się trudnościach – mówił duchowny zachęcając wiernych do kontemplacji Bożego Słowa. – Czytanie Pisma Świętego nie jest tylko kwestią dokształcania się w wiedzy z zakresu biblistyki. Słuchając Słów Pańskich mamy czerpać Bożą mądrość, która jest drogowskazem w naszej codzienności – powiedział biskup warszawsko-praski, przekonując, że mocą Chrystusa człowiek może zrobić o wiele więcej niż nawet największe umysły czy zaradni ludzie.

Nawiązując do historii Domu Św. Faustyny w Ostrówku u państwa Lipszyców, bp Kamiński podkreślił wartość powołania do małżeństwa, nazywając je drogą królewską. – Bóg powierzył swojego Syna Maryi i Józefowi, pokazując tym samym nam, jak ważne i cenne w jego oczach jest powołanie do życia w rodzinie – wskazywał. Ubolewał też, że wielu ludzi nie podejmuje wysiłku przygotowania się do tej drogi życia. – Kiedy chodzi o zdobycie zawodu, pracy czy innego zaangażowania, podejmujemy trud, by spełnić stawiane nam oczekiwania. Tymczasem kiedy chodzi o małżeństwo, wielu mówi, że nie ma czasu, odkładając to na później. W konsekwencji na tym odcinku najważniejszej naszej misji w życiu tak kiepsko nam idzie – zwrócił uwagę duchowny.

Podkreślił, że wybór drogi życia to dopiero początek troski o powołanie. – By pozostać wiernym Bogu i należycie zrealizować swoje posłannictwo, trzeba cały czas się modlić – zachęcał bp Kamiński.

W tym roku w X Pielgrzymce Pieszej z Warszawa do ‘Domu św. Faustyny’ w Ostrówku wzięło udział ok. 400 pątników.

Wychodząc z kościoła Miłosierdzia Bożego przy ulicy Żytniej w ciągu dwóch dni mieli oni do pokonania ok. 45 km.

Po drodze nawiedzili min. Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej, Katedrę Warszawsko-Praską oraz Bazylikę Świętej Trójcy w Kobyłce.

Bp Kamiński: by zrealizować powołanie, trzeba się modlić
3.6 (60%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze