fot. Judita Tamosiunaite/Pexels.com

Bp Lityński: troszczmy się o słabych i cierpiących

„Troszczmy się o słabych i cierpiących, starajmy się, aby nikt nie został pozostawiony sam sobie, aby nikt nie czuł się wykluczony lub opuszczony” – zaapelował bp Tadeusz Lityński w słowie pasterskim na XXIX Światowy Dzień Chorego. List odczytany jest dziś we wszystkich kościołach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

W liście bp Lityński przypomniał, że Światowy Dzień Chorego ma na celu uwrażliwienie ludzi na konieczność zapewnienia jak najlepszej opieki chorym, a samym chorym ma pomóc w dostrzeganiu wartości cierpienia na płaszczyźnie ludzkiej i nadprzyrodzonej.

>>>Bp Kamiński: choroba, cierpienie, pandemia – to konkretny człowiek, któremu trzeba służyć

Choroba jest krzyżem

„Światowy Dzień Chorego zaprasza nas więc, byśmy zatrzymali się przy krzyżu, jakim dla każdego człowieka jest choroba, i pospieszyli ku siostrom i braciom z konkretnym gestem miłości, by ulżyć ich cierpieniu” – czytamy słowie skierowanym do wiernych.

Hierarcha w liście podziękował chorym za żywą wiarę i świadectwo codziennego zmagania się z cierpieniem. „Zapewniam o mojej codziennej modlitwie za Was. Z wdzięcznością myślę także o osobach podejmujących codzienną opiekę nad chorymi, zarówno pracownikach ochrony zdrowia, kapelanach szpitalnych, jak i rodzinach osób chorych” – napisał bp Lityński.

>>>Papież: społeczeństwu należy pomóc w uzdrowieniu ze wszystkich zamachów na życie

Zdj. ilustracyjne, Fot. Kuprevich – Freepik.com

Troszczmy się o chorych i cierpiących

Ze względu na trwającą pandemię biskupi nie odwiedzi jak co roku chorych w szpitalach, hospicjach i domach pomocy społecznej, dlatego bp Lityński zaprosił wszystkich do duchowego spotkania poprzez udział we Mszy św. transmitowanej 11 lutego o godz. 17.30 przez TVP 3 Gorzów Wlkp. z sanktuarium Matki Bożej Cierpliwe Słuchającej z Rokitna.

„Ożywieni Chrystusową i braterską miłością troszczmy się o słabych i cierpiących, starajmy się, aby nikt nie został pozostawiony sam sobie, aby nikt nie czuł się wykluczony lub opuszczony. Niech te słowa pobudzają nas wszystkich do poszukiwania tego, co najlepsze dla osób chorych i cierpiących” – napisał na zakończenie.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze