Fot. EpiskopatNews

Bp Mazur do chorych: jesteście silni i mocni, jak Jezus na krzyżu

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Jesteście silni i mocni, jak Jezus na krzyżu, wy jesteście skarbem Kościoła – powiedział bp Jerzy Mazur podczas Mszy św. odprawionej dla chorych i niepełnosprawnych, którzy z okazji Światowego Dnia Chorego modlili się dziś w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku.

„Dziś, Maryja widząc nasze kłopoty, problemy, trudności, choroby, idzie z tym do swojego Syna, bo jest o nas zatroskana i pragnie prawdziwego szczęścia” – zapewnił bp Mazur dodając, że Matka Boża zawsze prowadzi nas do Jezusa i mówi: „czyńcie cokolwiek powie wam mój syn”.

Duchowny podkreślił niezastąpioną rolę wiary, miłosierdzia i nadziei w życiu człowieka chorego, w procesie jego uzdrawiania. „Kiedy wpatrujemy się w to, czego Bóg dokonuje w naszym życiu, powinno być w nas zdumienie, przede wszystkim Jego łaską i miłosierdziem” – podkreślił hierarcha.

Bp Mazur zachęcał zebranych do troski o chorych i cierpiących. Apelował, aby poświęcać im wiele czasu, troski i uwagi, aby dostrzec w cierpieniu aspekt powołania. „Dziś jesteśmy blisko was, waszych rodzin, tych, którzy opiekują się wami i was leczą. Dziś wspólnie zastanawiamy się nad sensem i istotą cierpienia” – powiedział.

Jak podkreślił kapłan, Bóg dopuszczając chorobę, chce, aby w człowieku powstało większe dobro, by objawiła się Jego chwała, a człowiek znalazł się bliżej nieba. „Jeśli przyjmiemy cierpienie jako bezcenne narzędzie współpracy w realizacji Bożego planu zbawiania, to stanie się ono narzędziem uświęcenia i wypraszania potrzebnych łask dla innych.”- zaakcentował bp Mazur.

„W samym cierpieniu nie ma zbawienia, ale ono staje się nim, kiedy je przeżywam z Jezusem ukrzyżowanym. Choroba nie jest przekleństwem, ale swego rodzaju łaska” – powiedział duchowny namawiając do ofiarowywania swoich cierpień, jako darów duchowych w dowolnej intencji.

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez św. Jana Pawła II 13 maja 1992 roku listem do kard. Fiorenzo Angeliniego, pierwszego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Papież postanowił, że obchody tego dnia będą miały miejsce we wspomnienie objawienia Matki Bożej w Lourdes, które przypada 11 lutego. Ogólnoświatowe obchody tego dnia odbywają się w jednym z sanktuariów maryjnych na świecie. W tym roku, z racji ich 25-lecia, odbędą się w Lourdes, jako obchody nadzwyczajne.

Bp Mazur do chorych: jesteście silni i mocni, jak Jezus na krzyżu
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze