epa05843977 A young man is covered in colored powder during celebrations of the Holi Festival in Kathmandu, Nepal, 12 March 2017. Holi, also known as the Festival of Colors, marks the beginning of spring and is celebrated all over Nepal and neighboring India. EPA/NARENDRA SHRESTHA Dostawca: PAP/EPA.

Bp Mazur do młodzieży: stańcie się przyjaciółmi Krzyża

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„Stojąc pod krzyżem, na Kalwarii, stańmy się przyjaciółmi Krzyża, a to oznacza, stać się przyjacielem ukrzyżowanego. Sensem Jego cierpienia i śmierci jest nasze zbawienie, nasze wyzwolenie z niewoli grzechu” – mówił bp Jerzy Mazur podczas spotkania z młodzieżą w Niedzielę Palmową.

Biskup przewodniczył Mszy św. w katedrze ełckiej, na którą przybyła młodzież z Ełku i okolic wraz z duszpasterzami. Podczas homilii biskup mówił: „Wpatrujmy się w Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego. Ten, kto z wiarą zanurza się w jego miłosierdziu, zostanie uzdrowiony, nie tylko na duszy, ale też uzdrowiona zostaje jego pamięć, uczucia, a czasem nawet i ciało. Patrzeć na krzyż, oznacza naśladować Jezusa ukrzyżowanego” – wyjaśniał hierarcha.

Bp Mazur zachęcał młodych, aby włączyli się w przeżywanie liturgii Wielkiego Tygodnia. „Zobaczmy co Jezus uczynił z miłości dla nas. Kiedy sobie to uświadomimy, to za Maryją będziemy mogli mówić: ‚Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny’” – powiedział.

Biskup ełcki zauważył także, że wielu młodych ludzi przeżywa swój Ogród Oliwny. „Nie opuszczajmy ich, nie pozostawiajmy ich samych z problemami, idźmy do nich, ukazując im źródło nadziei. Którym jest Jezus Chrystus. Dawajmy im Boga” – zachęcał biskup.

Zwracając się do kapłanów biskup mówił: „bądźcie blisko młodzieży, bo was potrzebują. Towarzyszcie im na drodze rozpoznawania powołania”.

Na zakończenie Eucharystii została wystawiona pantomima przygotowana pod kierunkiem dk Daniela Kowalskiego oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Wyjątkowy wymiar inscenizacji został nadany przez zaangażowanie osób przedstawiających różne pokolenia – od dzieci, poprzez młodzież, aż do osób starszych.

Na zakończenie Pasterz diecezji spotkał się z młodzieżą na agapie, gdzie uczestnicy dzielili się trudnościami i radościami w życiu wiarą. Biskup zaprosił wszystkich na I Kongres Misyjny – stacja młodych, który odbędzie się 17 czerwca 2017 r.

Bp Mazur do młodzieży: stańcie się przyjaciółmi Krzyża
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze