epa05899488 People gathered in Sergels Torg, central Stockholm, Sweden, 09 April 2017 for a ‚Lovefest’ vigil against terrorism following the terror attack on Drottninggatan, central Stockholm. A hijacked beer truck ploughed into pedestrians on Drottninggatan and crashed into Ahlens department store, killing four people, injuring 15 others late 07 April 2017. EPA/MAJA SUSLIN SWEDEN OUT Dostawca: PAP/EPA.

Szwecja: drugie aresztowanie ws. zamachu w Sztokholmie

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Szwedzkie władze aresztowały drugą osobę w ramach śledztwa w sprawie piątkowego zamachu w centrum Sztokholmu z użyciem ciężarówki, w którym zginęły cztery osoby, a 15 zostało rannych – podała w niedzielę prokuratura.

W komunikacie prokuratury napisano, że występuje stopień podejrzenia uzasadniający aresztowanie w związku z zarzutami czynów terrorystycznych.

Brytyjczyk Chris Bevington, jedna z ofiar.

Nie sprecyzowano, jakie są powiązania tej osoby z pozostającym w rękach władz 39-letnim Uzbekiem, który jest domniemanym sprawcą zamachu i był dotąd jedyną osobą aresztowaną.

Według policji w piątek po południu ukradł on ciężarówkę rozwożącą piwo, a następnie wjechał w tłum na głównym handlowym deptaku miasta i uderzył w dom towarowy Ahlens.

Wśród czterech ofiar śmiertelnych piątkowego zamachu terrorystycznego w Sztokholmie są obywatel Belgii oraz obywatel Wielkiej Brytanii. Pozostałe dwie osoby to Szwedzi – podała policja na niedzielnej konferencji prasowej. Spośród 15 osób rannych, w szpitalu pozostaje jeszcze 10 osób, w tym dwie na intensywnej terapii.

Zobacz także
Wasze komentarze