fot. cathopic

Bp Przybylski: Jezus żyje; pokonał wszystko to, co zniszczył grzech, mamy otwarte niebo

Do wszystkich Chrystus woła: nie bójcie się! Ja zwyciężyłem grzech, śmierć i szatana – powiedział w homilii bp Andrzej Przybylski. Biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego przewodniczył mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie.

– Gdyby Jezus nie zmartwychwstał próżna byłaby nasza wiara, próżny byłby trud życia codziennego i próżne byłyby nasze zmagania się ze słabościami, grzechami, cierpieniem – mówił bp Przybylski.

>>> Prymas: otrzymaliśmy mocne wezwanie, aby na naszą przeszłość spojrzeć dziś inaczej

– Dziś radujemy się prawdą, że jest życie; że Jezus żyje; że pokonał wszystko to, co zniszczył grzech, że mamy otwarte przed sobą niebo. Chcemy się radować tą prawdą. Do tego zaprasza nas dziś Jezus, zaprasza do wspólnej modlitwy, do wspólnego uwielbienia Boga – tłumaczył biskup.

Biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej podkreślił, że „w tym roku nasze kościoły są podobne do Jezusowego grobu, wyglądają jak grób, w którym jest żyjący Jezus i garstka ludzi”. – Wierzę, że Bóg chce przypomnieć nam wszystkim; że wielkość wiary nie mierzy się ludzką miarą; że wielkość wiary, chrześcijaństwa i Kościoła nie mierzy się tłumami w kościele, uroczystymi celebracjami, ale mocą wiary opartej na mocy, na miłości i na obecności Chrystusa – mówił biskup.

>>> Papież Franciszek: jak nowy płomień, ta Dobra Nowina rozpaliła się w nocy

– Zmartwychwstanie powoduje, że pęka grzech, pęka pycha, pęka wszystko, co jest złe, aby narodziło się dobro. Bóg musi czasem wstrząsnąć ziemią, wstrząsnąć nami, ludźmi zwłaszcza wtedy, gdy nam wydaje się, że jesteśmy panami życia i śmierci, że możemy rządzić naturą i sumieniem. Nawet przy grobie zmartwychwstania Bóg musiał wstrząsnąć ziemię, by dać nowe życie – podkreślił bp Andrzej Przybylski.

Biskup pytał: „Jak mieć udział w zwycięstwie Jezusa? Odpowiadając wskazał na trzy kroki, którymi są: serce, czyli decyzja, że człowiek chce odwróć się od zła i zwrócić się do Boga oraz wyrzec się grzechu, zła, szatana; Kościół, który jest strażnikiem mocy Boga, decyzja, by być w Kościele; i dom, konkretna rodzina, przed każdą rodziną stoi zadanie, by stały się miejscem uwielbienia Pana Zmartwychwstałego”.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze