fot. pixabay.com

Bp Romuald Kamiński: w diecezji brakuje kapłanów

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Według bp Romualda Kamińskiego – ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej w diecezji jest za mało kapłanów. W komunikacie  opublikowanym w czwartek na stronie diecezji zaapelował o modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.  

„Diecezja nasza, która z każdym rokiem staje się liczebnie większa, ma ciągle za mało kapłanów i osób życia konsekrowanego. Zwracam się do Was, Czcigodni Diecezjanie, z serdeczną prośbą o ufną modlitwę w intencji powołań kapłańskich, do życia konsekrowanego i do posługi na misjach” – napisał hierarcha.

Zdaniem bp Kamińskiego, wakacje to dla wielu czas wytchnienia i odpoczynku, jednak dla ludzi młodych jest to czas podejmowania ważnych decyzji. „Dotyczy to szczególnie wyboru drogi do życia małżeńskiego, rodzinnego, powołania kapłańskiego, do życia konsekrowanego, pracy na misjach i każdego innego, będącego wypełnieniem zaproszenia samego Boga” – zaznaczył.

Przypomniał, że niebawem rozpocznie się nowy rok akademicki w Wyższym Seminarium Duchownym. „Pragnieniem wszystkich, którym na sercu leży dobro ludu Bożego naszej Wspólnoty diecezjalnej jest, aby nasze Seminarium Duchowne przygotowało jak najlepiej i jak najliczniejszą grupę młodych kapłanów” – podkreślił bp Kamiński.

„Proszę zatem każdego z Was o modlitwę, ofiarowanie cierpień i dobrych uczynków w intencji uproszenia powołań. Do tej prośby zachęca nas sam Jezus: +Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, aby posłał robotników na swoje żniwo+. Cenne jest także dobre słowo zachęty wobec młodych i towarzyszenie im w podejmowaniu, a potem w realizacji ich powołania” – wyjaśnił ordynariusz warszawsko-praski.

Na zakończenie podziękował wszystkim za wsparcie modlitewne, „każdy dobry czyn i słowo w intencji powołań”. 

Zobacz także
Wasze komentarze