Bp Marek Solarczyk, fot. Flickr (Episkopat News)

Bp Solarczyk: odmawiając różaniec możemy usłyszeć, że jesteśmy ważni w oczach Boga

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Jan Paweł II uczył nas zawierzenia Maryi – podkreślił bp Marek Solarczyk. W 41. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową przewodniczył on mszy św. w parafii św. Jana Kantego w Legionowie.

Spotkał się tam z członkami Żywego Różańca oraz rodzinnych kół różańcowych, których liderzy stanowią trzon Grupy Ewangelizacyjnej jeżdżącej po parafiach diecezji warszawsko-praskiej i dającej świadectwo działania Boga poprzez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny.

>>> Bp Solarczyk: Maryja zawsze mówi „jesteś moim dzieckiem”

W homilii bp Solarczyk podkreślił wartość modlitwy różańcowej jako czasu spotkania z Bogiem, który żyje i działa.

– Jezus chce ofiarować nam siebie, swoje życie które będzie w nas, które będzie się w nas rozwijało, by On mógł coraz bardziej żyć poprzez nas w świecie – powiedział duchowny.

Podkreślił, że Różaniec jest szansą doświadczenia miłości Boga.

– Nie bierzemy go w dłonie tylko po to by go trzymać, by przesuwać jego paciorki, również nie po to by móc powiedzieć, że go odmówiłem, ale by wejść w tajemnicę Nazaretu i usłyszeć to co usłyszała w czasie zwiastowania Maryja – „Pan z Tobą. Jesteś błogosławiona”, a więc by usłyszeć, że jesteśmy ważni w oczach Boga, że On nas miłuje, że wciąż tak wiele nam ofiarowuje – powiedział biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

Zwrócił uwagę, że Maryja uczy nas całkowitego zawierzenia Bogu.

– Rozważając poszczególne tajemnice Różańca możemy zobaczyć, że na każdy etapie swojego życia mówiła Ona Bogu swoje tak doświadczając mocy Ducha Świętego. To jest zaproszenie dla każdego z nas, byśmy stawali się Jej dziećmi, byśmy zgadzając się na zaproszenie Boga podjęli misję do której nas zaprasza. Nasza wiara, nasze zawierzenie Bogu jest ważne dla tych do których on nas posyła – podkreślił biskup.

Przywołując postać św. Jana Pawła II zwrócił uwagę, że papież poprzez modlitwę różańcową nieustannie zawierzał Bogu Kościół i losy świata.

Fot. cathopic

– Także jego posługa na stolicy Piotrowej była podtrzymywana przez Boga poprzez modlitwę różańcową milionów ludzi – zauważył bp Solarczyk.

Po liturgii odbyło się nabożeństwo różańcowe. Następnie spotkanie z biskupem podczas którego podziękował on członkom róż za ich modlitwę i zaangażowanie w życie wspólnoty parafialnej i diecezjalnej.

W parafii św. Jana Kantego jest 16 ół Żywego Różańca oraz 47 rodzinnych kół różańcowych rodziców modlących się za dzieci.

W całej diecezji warszawsko-praskiej jest ponad 2 tys. kół różańcowych w tym 1200 to koła stanowe, a ponad 600 to koła rodzinne.

Zobacz także
Wasze komentarze