epa05692126 Brother Alois and other participiants during Taize community meeting in Arena Riga, Latvia, 30 December 2016. The 39th Taize community’s European meeting takes place from 28 December 2016 to 01 January 2017 in Riga, Latvia. About 15,000 people from all over Europe and other continents arrived for the meeting in Riga. EPA/VALDA KALNINA Dostawca: PAP/EPA.

Brat Alois: radość i odpowiedzialność [AUDIO]

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Mimo iż Europa i Kościół przeżywają trudne chwile, spotkanie młodych w Rydze przebiegało w bardzo radosnej atmosferze – uważa brat Alois, przeor ekumenicznej Wspólnoty z Taizé. „Tej radości – dodał brat Alois – towarzyszy także odpowiedzialność; młodzież bowiem powinna przygotować się by ją podejmować zarówno w Kościele, jak i w społeczeństwie”.

Wyjaśniając decyzję o wyborze Łotwy na gospodarza spotkania młodych przeor Wspólnoty z Taizé powiedział, że trzeba się starać rozumieć historię i sytuację wszystkich krajów europejskich, także tych małych. Łotwa odzyskała niepodległość zaledwie 25 lat temu i jej młodzi mieszkańcy muszą nauczyć się nią żyć, a spotkanie to miało im w tym pomóc. Mówiąc o przesłaniu, jakie młodzież kieruje z Rygi na świat, brat Alois stwierdził, że jest to wezwanie do braterstwa i jedności. W stolicy Łotwy spotkali się razem tak katolicy, jak też protestanci i prawosławni, tworząc jedność ochrzczonych należących do Chrystusa. „Tworzymy tę pielgrzymkę zaufania i w tym trudnym czasie musimy pogłębiać naszą wiarę. Nasze najgłębsze korzenie musimy znaleźć w wierze, bo inaczej nie będziemy mogli stawić czoła trudnym sytuacjom, które nadejdą i będą jeszcze trudniejsze” – powiedział  zwierzchnik Wspólnoty organizującej co roku te europejskie spotkania.

foto. PAP/EPA/VALDA KALNINA

Brat Alois: radość i odpowiedzialność [AUDIO]
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze