epa05693447 Russian policemen bar the entrance of the Red Square to avoid act of terror near the Kremlin during New Year’s Eve celebrations in Moscow, Russia, 01 January 2017. EPA/SERGEI CHIRIKOV Dostawca: PAP/EPA.

Rosja: w noworocznej operze obrona życia nienarodzonych

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Apel o ochronę życia dzieci nienarodzonych znalazł się w programie nadanym w noworoczną noc przez rosyjski kanał telewizyjny „ Car-Grad” – „Królewski Gród”. Była to adaptacja opery Aleksandra Dargomyżskiego „Rusałka”.

Pełniący jednocześnie funkcję dyrektora organizacji „Razem zachowamy życie” producent opery Leonid Sewastianow powiedział, że ludzie świętując radośnie powinni pamiętać o prawach istot najbardziej bezbronnych. Sewastianow przytoczył statystyki, według których najwięcej dzieci poczyna się w Rosji właśnie w noc Nowego Roku. Zaapelował do przyszłych mam i ojców o uszanowanie prawa ich dzieci do życia.

Wykonawczyni głównej roli śpiewaczka Swietłana Kasjan z dumą oznajmiła, że jej głos poświęcił Papież Franciszek i prosił ją, aby odtąd śpiewała jedynie na chwałę Boga w obronie dzieci w łonach matek. Prośbę Ojca Świętego spełnia grając w operze rolę matki, która rozeszła się z mężem będąc w ciąży i mimo bardzo trudnej sytuacji życiowej zdecydowała się na urodzenie dziecka. Po dwunastu latach syn doprowadził do pojednania rozwiedzionych rodziców. Swietłana Kasjan podkreśliła, że społeczeństwo nie powinno manipulować kobietami i nakłaniać ich do aborcji.

foto. PAP/EPA/SERGEI CHIRIKOV

Rosja: w noworocznej operze obrona życia nienarodzonych
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze